Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Не постои личност која барем еднаш не се покајала , бидејќи непотребно „ги фрлила“ парите на парчиња облека за кои подоцна се испоставило дека воопшто не ѝ одговараат. За во иднина да не ги повторувате истите грешки, еве на што да внимавате:

– Никогаш не купувајте нешто што не ви стои само затоа што цената е двапати пониска од реалната, особено ако не сте сигурни дека тоа парче навистина ќе го износите;

– Колку и да сте воодушевени од некои чевли, ако не ви се удобни, не ги купувајте. Побарајте други во кои на нозете и во моментот кога ги пробувате ќе им биде пријатно;

– Не купувајте набрзина, бидејќи така најверојатно ќе купите работи кои никогаш нема да ги облечете;

– Жените често грешат кога сакаат да искомбинираат чевли кои веќе ги имаат со фустан што сакаат да го купат. Затоа задолжително кога купувате фустан понесете ги чевлите што сакате да ги носите во комбинација со него, бидејќи може да се случи комбинацијата на крај да не излезе онаква каква што сте ја замислиле.

Слични објави

Двете се прекрасни и неверојатно си личат: Ќерката на Жизел Бундхен копија на мама! (ФОТО)

Igor

Холивудски ѕвезди со православна вера: Овие познати личности слават Божиќ на 7 јануари

Слободен Печат

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Еспресо

Џенифер Анистон за својот 51. роденден ги почести обожавателите со жешки фотографии! (ФОТО)

Еспресо

Мини сукња: Како да ја комбинирате за да изгледате ОДЛИЧНО во секоја прилика (ФОТО)

Igor

Ќе сакате да го погледнете повеќепати: Најзгодната српска пејачка Милица Павловиќ сними провокативен спот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

3 × оне =

Слични објави

Изгледајте беспрекорно и на плус 35: Познатите дами ќе ви покажат како! (ФОТО)

Igor

Проблематичната ѕвезда и скандалозниот принц: Ѝ подарил кредитна картичка со милиони

Igor

Јас сум болна од луѓе кои не го сфаќаат ова сериозно: Италијанска блогерка успеа да собере три милиони евра донации за борба против коронавирусот! (ВИДЕО)

Полнети пиперки со сирење

Igor

ОСКАРИ 2020: Најпознатите глумци кои никогаш не добиле Оскар

Еспресо

Се разведе и почна да се слика провокативно: Пејачката Славица Чуктераш позира во долна облека (ФОТО)

Васко Спасоски