Принцот Хари и Меган Маркл одбраа имот на кој ќе живеат

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ја одбраа Канада како ново место за живеење.

Како што пишуваат медиумите на Островот, Хари и Меган кон крајот на минатата година ги поминале божиќните празници на островот Ванкувер, а сега се чини дека планираат и таму да продолжат да живеат.

Странските медиуми пишуваат дека младиот брачен пар би можел да се пресели токму на северниот дел од островот Ванкувер. Војводата и војвотката од Сасекс предизвикаа лавина од реакции во јавноста, откако минатата недела објавија дека се повлекуваат од високите кралски должности.

Тие изјавија дека сакаат да живеат во Северна Америка, а многу медиуми сега претпоставуваат дека парот ја одбрал токму Канада за следно живеалиште.

Минатиот петок Ројтерс објави дека Меган се вратила во Канада, на островот Ванкувер, каде останал нејзиниот осуммесечен син Арчи. Во градот во кој Меган се наоѓа со својот син живеат околу 20.000 жители, а како што информираат светските медиуми, животот таму е многу мирен.

– Луѓето кои живеат овде сакаат максимално да си ја зачуваат приватноста, последно што сакаат е да дојдат непознати лица и да ги фотографираат – изјавил Рон Бушхенс, сопственик на продавница која се наоѓа во тој град.

Овој град бил многу интересен и за новинарите, меѓутоа, локалното население одбивало да разговара и со нив, истакнувајќи дека сака да ја почитува приватноста на кралскиот пар, кој се наоѓа на ова мирно место токму поради желбата и можноста овде да се води нормален живот без големо медиумско внимание.

Слични објави

Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Igor

„Мењам козу“: Најдоброто од „Еден на Еден“ овој викенд! (ВИДЕО)

Еспресо

Пончото на Меланија Трамп: Доказ како најобичната комбинација во секунда станува врвна! (ФОТО)

Еспресо

Бијонсе објави нова песна на годишнината од укинувањето на ропството во САД: Слушнете ја „Black Parade“

Еспресо

Како завојуваа Кејт и Меган? Јатрвите 6 месеци не размениле ниту збор! (ФОТО)

Еспресо

Мистеријата на песната „Let it be“: Дали Пол Мекартни всушност ја напишал за Арета Френклин? (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет + 6 =

Слични објави

Поради бојата на кожата поранешната „Спајсица“ ја исфрлиле од луксузен бутик

Еспресо

Вознемирувачки детали за самоубиството на внукот на Елвис Присли испливаа на површина! (ФОТО)

Еспресо

Болките во мускулите лекувајте ги со редовно јадење вишни

Еспресо

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во посета на Ирска: Војвотката блескаше во зелен фустан! (ФОТО)

Еспресо

Повеќе не се кријат: Пеце и Марјана на рипче во познат скопски ресторан (ФОТО)

Igor

Ретко имаме прилика да ја видиме Нина Бадриќ вака: Познатата пејачка со деколте скоро до папок (ФОТО)

Васко Спасоски