Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Многу познати ѕвезди во минатото имале проблем да останат трудни, некои од нив сакаа да се остварат во улогата на мајка па посвоија деца, други пак ангажираа сурогат мајка, а имаше и такви кои по многубројните обиди сепак останаа бремени по природен пат.

Никол Кидман, Кортни Кокс, Ема Томпсон, Ким Кардашијан и Криси Тајген јавно зборуваа за својата борба за потомство.

Никол Кидман

Оскаровката во една прилика изјави дека имала „вистинско патешествие во возот на смртта за да остане трудна“, објаснувајќи дека таа и нејзиниот поранешен сопруг Том Круз одлучиле да ги посвојат Изабела и Конора откако не можеле да добијат дете по природен пат.

Сепак, Никол подоцна успеа да остане трудна и по природен пат ја доби ќеркичката Сандеј Роуз, а откако подоцна повторно имаше проблем со бременоста, таа ангажираше сурогат мајка која и ја роди ќерката Фејт.

Кортни Кокс

Ѕвездата на серијата „Пријатели“ открива дека имала неколку неуспешни обиди да остане трудна пред по вештачки пат да ја роди ќерката Коко.

Актерката и нејзиниот поранешен сопруг повеќе пати се обидувале таа повторно да остане во блажена состојба.

Не велам дека тоа е прошетка во парк, но што можете да направите? Ние едноставно само пробувавме повторно и повторно – рече Кортни.

Ема Томпсон

Актерката имала спонтан абортус пред да ја роди ќерката Гаија во 1990 година. Откако не можела повторно да остане трудна ниту со помош на вештачко оплодување, таа го посвоила синот Тинди.

Ми кажаа дека нема да можам да имам повеќе деца и тоа ми падна многу тешко, но ако одново останев трудна, ќе го пропуштев овој прекрасен чин на мајчинство со Тинди – изјави Ема.

Ким Кардашијан

Ким Кардашијан преку сурогат мајка ја доби ќерката Чикаго и синот Псалм. Ким не можеше да раѓа повеќе поради компликации со кои се соочи во текот на првите две бремености.

Реалити ѕвездата беше отворена по ова прашање и призна во јавноста дека тоа и е најболното искуство во животот.

Криси Тајген

Сопругата на Џон Леџенд зборуваше за тоа дека не успеала да затрудни по природен пат, па дека со помош на вонтелесно оплодување ги родила ќерката Луна и синот Мајлс.

Сфативме дека мораме да посетиме доктор и да видиме зошто по природен пат не можам да останам трудна. Знаете, понекогаш тоа е потешко за некои луѓе отколку за други – рекол порано нејзиниот сопруг Џон.

Слични објави

Секси Дона од „Чувари на плажата“ на 51 години се соблече скроз гола и се поли со… (ФОТО)

Васко Спасоски

Прв исповед на Гоца Шаулиќ, сопругата на Шабан Шаулиќ: Таа последна слика ми остана замрзната во спомените… (ФОТО)

Васко Спасоски

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВАКА ВЕЌЕ НЕ МОЖЕ: Кралицата Елизабета свика итен состанок поради Хари и Меган

Еспресо

Се породи бившата тенисерка: Ана Курникова и Енрике Иглесијас по третпат станаа родители

Еспресо

Срамота на доделувањето на Оскарите: Гледачите лути бидејќи никој не се сети на Лук Пери

Еспресо

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

Принцот Хари се обрати првпат по Мегзит: Видеото за половина час го погледнале половина милион луѓе

Еспресо

Ирина Шајк ќе ви покаже како се носи кроп топ (ФОТО)

Igor

Додека во Грција се расправаат дали е Албанка или пак не е, пејачката ги засени сите присутни на забавата на Елтон Џон (ФОТО)

Васко Спасоски

Колку кучиња гледате на сликата? Одличен тест за вашата ментална старост!

Васко Спасоски

Дознајте кој хороскопски знак е вашата сродна душа!

Еспресо

Дали доволно често се бакнувате со партнерот? Ние ќе ви откриеме…

Еспресо