Нора Шакири: „Носам најубав дечко на свет“

„Иако, да бидам искрена, имав неопислива желба да родам една мала Нора, носам најубав дечко на свет. Но некои жени не раѓаат женски деца“, вели за „Женски печат“ Нора Шакири, која во април очекува да добие нова улога – мајка. За проблемот со тироидата и како го надминала, за режимот на исхрана, за тоа како се носи со бременоста, дознаваме од разговорот со неа.

Дали си на посебен режим на исхрана во бременоста? Има ли некоја храна што не си ја јадела, а сега ја јадеш и обратно?

– Не, не сум на никаков режим на исхара, не бев ниту пред бременоста, ниту пак сега. Јадам сè што јадев и претходно, а она што е задолжително секое утро, и пред бременоста и сега, е смути кое го правам со сè што ќе најдам во фрижидер, додавам куркума, цимет и ѓумбир и имам здрава бременост.

Се движиш ли, активна си?

– Многу се движам, иако сега пред крајот станува доста напорно, но издржувам. Не застанав со ниту една активност, од сабајле до вечер сум на нозе и среќна сум што сум ваква трудница.

Колку килограми додаде?

– Да бидам искрена, појма немам дали и колку килограми имам додадено (се смее). Мислам, по моја проценка, некои 6-7 килограми досега, до осми месец. Но можеби тоа ќе се дуплира во последниот месец. Воопшто не се оптоварив со килограмите и можеби затоа и не сум накачила нешто премногу.

Како го надмина проблемот со тироидата?

– Со редовни контроли, редовна терапија и редовно користење на златниот зачин куркума, јас сум сега во топ форма.

Се знае ли полот и како сакаш да се вика бебето?

– Носам најубав дечко на свет, иако имав неопислива желба да родам една мала Нора, но некои жени не раѓаат женски деца (се смее).

Напорно ли ти е на работа, како издржуваш, дали ти се спие?
– Ми станува сè понапорно, но издржувам, бидејќи имам и супер работа и супер екипа околу себе, па уморот и денот брзо поминуваат, инаку, даааа, премногу ми се спие.

Каква нега на кожата практикуваш?

-Хм… каква нега практикувам, со оглед на тоа дека имам баш сува кожа, користам кокосово органско масло и супер ми е.

Ти влијае ли бременоста на расположението?

– Расположението е нешто што на секоја трудница ѝ варира, се изнаслушав сè за фазите на бременост и расположение. Но морам да признаам, очекував да бидам неподнослива, сепак, јас сум она спротивното, сталожена, мирна и многу малку плачлива.

Слични објави

Атиџе: Сакам малку да одморам од интервјуа, имам работа со пчелите

Еспресо

Прв арапски дизајнер примен во француското здружение на високата мода: Ели Сааб – омилениот дизајнер на познатите

Еспресо

Девојко, имаш чиста десетка за стајлингот! (ФОТО)

Igor

Елена Ристеска е една од ретките која може да објави ваква фотографија (ФОТО)

Васко Спасоски

Хари и Меган во самоизолација: Принцот не ни бил свесен дека бил изложен на коронавирусот

Еспресо

Кралицата Елизабета во самоизолација дочека прекрасна вест!

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет + Шестнаесет =

Слични објави

Вака се сака поранешната сопруга: Мустафа Сандал на Емина Јаховиќ за роденден и подарил часовник од ….. евра!

Васко Спасоски

Цеца побегна од Белград: Мирот го најде тука, а погледнете кој и прави друштво! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Само овие 4 хороскопски знаци можат да простат сè!

Еспресо

После свеќите со мирис на вагина, стигнува и парфем! (ФОТО)

Еспресо

Одличен домашен третман за испукани пети (РЕЦЕПТ)

Igor

Ги брише подочниците како од шега: Верувале или не, холивудските шминкери користат црвен кармин за тоа!

Еспресо