Наши миленици: УНА

Имаше само неколку месеци кога е најдена премрзната, но весела, на улица во Кавадарци во декември 2017 година. Беше вдомена во Битола, но по кратко време пристигна во Скопје, во домот на активистка за заштита на животни.

Тогаш си доби и име, Уна, затоа што е уникатна по шарката на крзното и по карактерот. Ги има најубавите очи, најдолгите трепки, најмекото крзно и највеселото однесување. Таа е уникатен мелез од пудлица, териерче и ласа апсо и има уникатна шарка на крзното, со сите можни нијанси на сиво.

За кратко, сите ја запознаа Уна во маалото, беше најбрзото куче во паркот, без дискриминација си играше со сите кучиња, молеше за галење кај непознати луѓе, скокаше од радост кога некој ќе и обрне внимание.

Иако животот ѝ почна со сите опасности на улицата, таа денес е среќно вдомена во Скопје и живее како сакан член на семејството.

 

Слични објави

Екатерина е најубавата баба во Европа: Русинката слободното време го минува во теретана и вози велосипед (ФОТО)

Еспресо

5 највалкани производи што ги јадеме секој ден!

Еспресо

Нора Шакири: „Носам најубав дечко на свет“

Еспресо

Поради фотографијата на која покажала премногу ги изгубила следбениците на Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

Кутрата Меган Маркл: Ѝ се случи мала незгода, а јавноста како едвај да чекаше (ФОТО)

Слободен печат

Филарета Атанасова, глумица: Обожавам што сум жена!

Еспресо

Остави Коментар

три × 4 =

Слични објави

Изгледај како од МИЛИОН ДОЛАРИ: Модни трикови за луксузен изглед (ФОТО)

Igor

Летен адут: 8 начини да носите сламен шешир во секоја прилика

Igor

Толку ги зголемила градите што едвај ги носи, а се започнало после разводот (ФОТО)

Еспресо

Девојко, имаш чиста десетка за стајлингот! (ФОТО)

Igor

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо

Се што ви е потребно за совршени локни е пеглата за коса (ВИДЕО)

Igor