Наши миленици: МАРКО

Марко е уличар со господски манири. Го најде брат ми на улица пред осум години, една есенска врнежлива вечер. Мил, мал, накиснат… сам. Го прибра дома, му реков: „Утре наутро доаѓам и го земаме“. Не прашав дали е женско или машко, боја, шара… И така, Марко стана член на нашето семејство. Ветеринарот процени дека има 3-4 месеци според големината на запчињата. По една година, ни дојде и помалиот син Никола. Штом се запознаа, ни беше јасно дека на Марко природна задача му е да го чува бебето Никола. Спиеше со него во бебешкото креветче, на секое будење на Никола, Марко дотрчуваше да ни „каже“ дека бебето се разбудило. Со него и прооде Никола. Кој не знае, добро е да дознае дека мачките нè поседуваат нас, не ние нив. А за сите што се двоумат како ќе се прилагоди мачето дома, не грижете се – вие ќе се прилагодите лесно на него. И запомнете, мачките нè бираат нас, не ние нив. За двоумењето за комбинацијата маче и дете – тие се совршен спој.

Слични објави

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Еспресо

Весела Христовска: На македонската жена ѝ недостига повеќе самодоверба, време за себе и да знае да каже „не“

Еспресо

3 брзи и ефикасни рецепти за мазна кожа без целулит

Igor

Снимка на тага и надеж: Италијански саксофонист од својот балкон ја засвире „Bella Ciao“

Еспресо

Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како конечно да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Еспресо

Вака се носи најпопуларниот принт оваа сезона: Актерката воодушеви со модниот избор! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет − единаесет =

Слични објави

Кејт Бекинсејл е пример за сите дами: Вака треба да изгледа секоја жена која зачекорила во петтата деценија! (ФОТО)

Еспресо

Ирина Шајк ќе ви покаже како се носи кроп топ (ФОТО)

Igor

МАЛИ ЖЕНСКИ ТАЈНИ: Овие нешта скоро секоја девојка ги премолчува пред новото момче

Igor

Билјана Црвенковска: Жените, мајките, девојките во Македонија, се плашат да кажат „НЕ“

Еспресо

Поучни и забавни активности кои можете да ги правите со вашите деца додека сте во самоизолација! (ВИДЕО)

Еспресо

На Катја и успеа да ја ПРОДАДЕ НЕВИНОСТА за повеќе од МИЛИОН ЕВРА, а еве како ќе ги троши парите!

Еспресо