Наши миленици: МИСИ

Миси е 13-годишна женка мопс и почесен член на нашето семејство. Животот ни го исполнува со љубов, шири позитивна енергија, добрина на која тешко се одолева. Нема зборови со кои може да се опише таа безвремена љубовна врска, чисти емоции. Тоа мило, збрчкано лице, очите кои постојано како да молат, свитканото опавче – пленуваат. За Миси важи правилото: што и да правиш, каде и да одиш, јас те набљудувам. Бидејќи е потешка од 10 килограми, патува со автомобил. Па така, ужива во Охрид, каде што има своја лулашка, но и во Загреб каде што има кучешки парк со многу зеленило, и секако, другарчиња. Есента ѝ е омилено годишно време, кога паднатите листови ѝ шушкаат. Миси е голема маза и едноставно е невозможно да не го сакате ова мало куче со храбро срце, како лавче.

Слични објави

Ни во Лондон, ни во Лос Анџелес: Откриено е каде Меган Маркл и принцот Хари ќе го поминат Божиќ

Слободен печат

Карираното повторно е во мода: 8 идеи за перфектен стајлинг! (ФОТО)

Igor

Разговор со Кристина Димитријевска: Љубомората е болест против која нема лек

Еспресо

5 тајни на холивудските ѕвезди за диета која делува

Igor

Не обвинувајте ги другите: Четири начини преку кои сами си го саботирате љубовниот живот!

Еспресо

Фустан кој ги брише годините: Луси Лу (50) заблеска како никогаш досега (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × 4 =

Слични објави

Меланија Трамп на удар на јавноста поради редизајнот на култната Градина на розите на Џеки Кенеди (ФОТО)

Еспресо

Заштедете си време: Овие фризури на мажите најмногу им се допаѓаат! (ФОТО)

Igor

Поради фотографијата на која покажала премногу ги изгубила следбениците на Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

Како да носите ЦРНА ОБЛЕКА и во текот на летото

Igor

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа имот на кој ќе живеат

Еспресо

Дру Баримор ја откри болната вистина за борбата со килограмите! (ФОТО)

Еспресо