Направете сами: Замка за овошните мушички во домот

Мушичките кои доаѓаат по овошјето во домот и останатата храна, не се опасни меѓутоа се здодевни.

Постојат начини да направите сами замка за мушичките, а потоа овошјето ќе можете да го оставате слободно на Вашата маса во домот.

Материјали кои Ви се потребни:

  • Лепило
  • Нож
  • Оцет
  • Вино или сок
  • Портокал или друг вид овошје

Следете ја шемата како да ја направите замката.

Printscreen

Исечете го портокалот на средина. Потоа додадете малку од оцетот, виното, или сокот, а на крајот и лепилото. Мушичките кои Ви здодеваа, сите ќе преминат на тоа овошје поради силната миризба. На тој начин ќе ја ослободите просторијата од нив.

Слични објави

Совршени комбинации кои вклучуваат БЕЛА МАИЦА

Igor

Манeкенката ја изгуби битката со болеста: Почина во 30-та година од животот

Слободен печат

Британската ријалити ѕвезда го смени личниот опис со пластичните операции! (ФОТО)

Еспресо

Кејт Бекинсејл е пример за сите дами: Вака треба да изгледа секоја жена која зачекорила во петтата деценија! (ФОТО)

Еспресо

Пончото на Меланија Трамп: Доказ како најобичната комбинација во секунда станува врвна! (ФОТО)

Еспресо

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Еспресо

Остави Коментар

6 + 1 =

Слични објави

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Еспресо

Британската ријалити ѕвезда го смени личниот опис со пластичните операции! (ФОТО)

Еспресо

Со зачини интензивирајте го вкусот на оброкот

Еспресо

Билјана Црвенковска: Жените, мајките, девојките во Македонија, се плашат да кажат „НЕ“

Еспресо

14 детали кои го одвојуваат шик изгледот од вулгарниот: Секоја жена треба да го знае ова! (ФОТО)

Igor

МОМЦИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО: Дали сакаат гласни или тивки девојки во кревет?

Igor