Лупита Нионго вели дека актерство е доста осамена професија!

Актерката тврди дека нејзината работа ја одвојува од семејството и пријателите.

Лупита Нионго во разговор за британскиот „Вог“ изјавила дека глумата може да биде „изолирана професија“ во случај да не постои силна мрежа за потпора.

Секогаш насмеаната актерка и добитничка на Оскар, позираше за познатото модно списание и ја откри својата природна убавина.

Класичните ретро комбинации полни со боја, одлично ѝ прилегаат, што е посебно нагласено преку нејзината извонредна фигура.

Таа изјавила дека „својата приватност сака да ја заштити по секоја цена“.

„Приватноста е работа до која е тешко да се дојде“, рекла таа.

Таа исто така нагласила дека работата ѝ одзема многу време, што повеќе пати ја одвојува од семејството и пријателите. Медиумите и друштвените мрежи пишуваа за нејзината поврзаност со колегите Мајкл Б. Џордан и Џанел Монае, но таа кратко одговорила дека „таа ќе одбере што ќе сподели со јавноста“.

Слични објави

Одличен предлог за денешниот ручек: Пикантни крцкави крилца од рерна (РЕЦЕПТ)

Igor

Блуза која ќе го одбележи крајот на летото и почетокот на есента: Хит модел кој одговара на се (ФОТО)

Igor

Ташни за есен 2019: Ова ќе бидат 6-те најбарани модели! (ФОТО)

Igor

Жена на 111 години го победи коронавирусот

Еспресо

Амбер Џиана е фитнес модел кој ќе ве маѓепса со својот изглед! (ФОТО)

Еспресо

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

девет + 2 =

Слични објави

„Ги жалам таквите како тебе“: Саудиска тинејџерка која побегна од насилното семејство објави слика во бикини и се соочи со лавина од критики

Еспресо

Миење садови и слушање музика – добитна комбинација против стрес

Еспресо

Виснатите гради се нејзинот заштитен знак: Прво ги мразела, а сега и носат пари! Секаде е без градник и сите гледаат во нив (ФОТО)

Igor

Господарка на тетоважите: Има 103 години и е мајстор за тетовирање

Еспресо

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Igor

Наши миленичиња: БОНО

Слободен печат