Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци (ФОТО)

Сопругата на Рожер Федерер, Мирка, од трибините го следеше трилерот против Милман, а на фотографите не им побегна „украсот“ на нејзината лева рака.

Во моментите кога се одлучуваше победникот, камерите освена на теренот често беа насочени и кон Мирка која на левата рака носеше еден милион евра. Станува збор за нејзиниот часовник и дијамантскиот прстен.

Таа прстенот го носеше и во епското финале на Вимблдон кога за прв пат го привлече вниманието на јавноста, а еден швајцарски златар за медиуми процени дека вреди најмалку половина милион евра, а можеби и двојно повеќе.

twitter/Stuff.co.nz Sport

– Прстенот е ексклузивен. Проценката е дека таков дијамант вреди преку половина милион франци. Не би бил изненаден да вреди и еден милион. Во секој случај станува збор за многу ретко парче дијамант – изјави Лазар Себлар, сопственик на златара во Цирих.

Мирка на раката имаше часовник од екслукивната марка „Ролекс“ кој исто е лимитирана верзија и може да се купи по цена од 160.000 до 200.000 швајцарски франци.

twitter/Stuff.co.nz Sport

Станува збор за „Rolex Daytona Rainbow – 116599RBOW (бело злато)” кој се состои од скапоцени камења кои се прелеваат.

Слични објави

Карлеуша ги „смести“ градите во сребрен градник! Тешко дека некоја нејзина колешка би имала храброст за ваков стајлинг! (ФОТО)

Igor

РОК-ЅВЕЗДАТА ЗА БРАКОТ И ЉУБОВТА: Никогаш нема да ме видите со љубовница

Igor

Зошто најмоќните жени во светот за Велигден носеа иста боја: Што порачува пастелно сината боја?

Igor

КОНЕЧЕН ОДГОВОР: Дали е поздрава туната или сардината?

Igor

Совет од мажите: Како до перфектен орален секс?

Igor

Тамара ЈАВНО ѝ се извини на Невена: Еве што мисли за бодувањето на Евровизија

Igor

Остави Коментар

8 − осум =

Слични објави

Наставниците и родителите се збуниле: Погледнете како беше облечена Карелуша на првиот школски час на своите ќерки (ФОТО)

Igor

МЕДОКС НА СТУДИИ, БРЕД ГО НЕМА: Анџелина едвај ги задржа солзите (ВИДЕО)

Igor

Базен пред куќа, а внатре сауна и теретана: Карлеуша ја покажа новата куќа вредна 2.5 милиони евра (ФОТО)

Igor

Гвинет Палтроу воодушеви со изборот на фустан (ФОТО)

Igor

Ќерката на Ракитиќ заигра на настапот на Шакира на Супербол: Пејачката јавно реагираше и ја воодушеви јавноста! (ВИДЕО)

Еспресо

Го фатила мажот како ја изневерува па го продала на љубовницата за 15 евра (ФОТО)

Еспресо