Кралицата Елизабета е вознемирена: Се разведува нејзиниот омилен внук (ФОТО)

Внукот на кралицата Елизабета, Петер Филипс (43), се разведува од сопругата Отом (41), пренесува The Sun. Кралицата наводно е многу вознемирена откако дознала дека нејзиниот миленик е пред развод.

Кралицата е многу блиска со Отом, а наводно се снимени како заедно одат на миса. Јавноста смета дека оваа вест тешко ќе ѝ падне на кралицата, особена откако Хари и Меган неодамна го напуштија кралското семејство.

Profimedia

The Sun пишува дека Отом планира да замине во Канада со децата, поради што веднаш се појавија шпекулации дека токму Меган и Хари ги мотивираат да го направат овој чекор.

Извори блиски до семејството тврдат дека нивниот брак неколку години поминува низ криза, но и дека причина за тоа не е трета личност. Парот беше во брак 12 години.

Profimedia

Слични објави

Поранешната вереница на Кличко претепана: „Го уби Господ во мене“, врескала актерката кога дошла полицијата (ФОТО)

Васко Спасоски

Оваа ситница открива на која личност не смеете да ѝ верувате!

Еспресо

Хајди Клум се соблече потполно гола и ги запали социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали сте се запрашале зошто НЕ СМЕЕТЕ да спиете со мокра коса?

Igor

МАЖИТЕ ЛУДУВААТ ПО НЕА, А ТАА САКА САМО БОГАТИ И СЛАВНИ! Се смееше додека го апсеа нејзиното поранешно момче и го ЗГРОЗИ СВЕТОТ! (ФОТО)

Еспресо

Мода: Носете црвено како Карлеуша (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет × 2 =

Слични објави

Српска пејачка била исфрлена од финалето на Новак Ѓоковиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша снима дует со трансвестит од Јужна Америка: Се вика Пабло и велат дека има подобар задник од 90 отсто од жените!

Васко Спасоски

И ТИТО му бил фан: Кирк Даглас во Југославија прокоцкал 100.000 долари за една ноќ (ВИДЕО)

Еспресо

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Васко Спасоски

Снимка од Сирија која ќе ви го скрши срцето: Таткото ја научил ќерката да се смее секојпат кога ќе слушне бомба (ВИДЕО)

Еспресо

БРЕД ПИТ И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ РАЗВЕДУВААТ ТРИ ГОДИНИ: Сега холивудскиот актер и поставил УЛТИМАТУМ на бившата сопруга

Igor