Кејт Бекинсејл е пример за сите дами: Вака треба да изгледа секоја жена која зачекорила во петтата деценија! (ФОТО)

Нејзините модни избори се за чиста десетка, а ништо полошо не беше ниту овој пат кога таа зачекори пред објективот на фотографите.

Кејт Бекинсејл едноставно брилира секој пат кога ќе се појави на црвениот тепих. Актерката повеќе пати докажа дека е вистинска икона на стилот. Нејзините модни избори се за чиста десетка, а ништо полошо не беше ниту овој пат кога таа зачекори пред објективот на фотографите.

На доделувањето на филмските награди според изборот на критичарите дојде во долг фустан и покажа како секоја жена која држи до себе треба да изгледа.

профимедиа

Она што сите прво го забележаа е нејзиниот негуван и блескав изглед. И покрај тоа што наполни 46 години, на изгледот и завидуваат и многу помлади девојки. Таа е пример по кој секоја дама треба да се води.

Освен нејзиниот совршен изглед ништо помалку пофалби не добила ниту сребрената тоалета во којa се прошетала.

профимедиа

Овој пат изборот паднал на креацијата на Џулијано Мекдоналд и фустанот кој ја следи целата линија на телото. Најдобриот дел на фустанот е големиот цвет на рамената и необичниот крој на ракавите кои стајлингот го направија интересен. Шминката и нејзината широка насмевка го зачинија нејзиниот изглед.

профимедиа

Слични објави

На денешен ден родена е Ава Гарднер: Животот полн со интриги на најфаталната жена од златната доба на Холивуд

Слободен Печат

Селма од песната на БИЈЕЛО ДУГМЕ наполни 90 години: Доби НЕВЕРОЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Igor

Моравме да чекаме два месеци за да дознаеме дали сме добиле син или ќерка

Еспресо

Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Igor

Ирина Шајк покажа колку е „јака“: Дали убавата Русинка ја засени Џеј Ло во Милано?

Igor

Овие работи жените не сакаат да ги делат ниту со своите партнери

Слободен печат

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Неговиот љубовник му беше кум, а дечкото го гледаше од прозорот на хотелот: Фамозниот брак на Елтон Џон со жена! (ФОТО)

Еспресо

Хит фризура за летото: Кратката коса е повторно во мода (ФОТО)

Igor

ХОРОСКОПСКИ ПАРОВИ кои креативно се надополнуваат

Igor

Краток и проѕирен фустан за новиот спот: Атрактивната пејачка Миа Борисавлевиќ ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Рене Зелвегер Оскарот ѝ го посвети на жената која Холивуд ја создаде, но и ја уништи

Еспресо

СÈ ПОРАДИ ДИВНА: Зошто Душко ја отследи Јелена Карлеуша од Инстаграм?

Igor