Дунавка Трифуновска: Клучот е во чаевите и храната

По професија е фармацевт, а во 2015 година, Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Мис интернационал. Благодарение на посетите на азиските земји, имала можност да се запознае со начинот на кој се нагуваат тамошните жени, што за неа е и најприфатливо. Па, затоа вели:

– Лицето го негувам исклучиво со природна козметика и воопшто не се заморувам повеќе со маркетинг кампањи. Во Азија научив определени холистички пристапи на негување со органски производи и есенцијални масла, кои се произведуваат во природни еко-системи. Прифатив дека сонот, хармонијата на емоциите, органската храна како и медот, се мое секојдневие – открива Дунавка.

За формата вели дека ја одржува со добра комбинација на витамински напитоци и чаеви, со пешачење, кое е клуч за убави нозе и вежби, кои ѝ ги препорачале најдобрите професионалци во земјава.

– Клучот е во чаевите и во храната, која е високопротеинска, а нискокалорична.

Слични објави

Зошто секој ден треба да го чистите лицето со јаболков оцет?

Igor

Важеше за вистинска убавица, СЕГА НИКОЈ НЕ БИ ЈА ПРЕПОЗНАЛ (ФОТО)

Igor

Шокантната исповед на Бела Хадид за првиот човек на Викторија Сикрет го затресе светот: „Ме тераше да ги соблечам гаќичките“

Еспресо

Партнерот ве изневерил? Еве како да го завртите тоа во ваша корист!

Еспресо

Меган повторно се одлучи на потег кој дополнително ќе ја разбесни кралицата

Слободен печат

Немате пари за скап накит? Еве како САМИ да го направите! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − седумнаесет =

Слични објави

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Еспресо

Голи сандали: Ова е најголемиот моден тренд за ова лето! (ФОТО)

Igor

Ана Курникова е повторно трудна: Поранешната тенисерка и славниот пејач очекуваат трето дете!

Еспресо

Снимка која го освои интернетот: Жена во самоизолација најде генијален начин да го прошета кучето од балкон! (ВИДЕО)

Еспресо

Конечно ѝ се насмевна среќата и на Никол Шерзингер! (ФОТО)

Слободен Печат

Позната српска манекенка искрено за односот со својот дечко: Ме тепаше речиси четири часа

Igor