Чоколаден божиќен венец

СОСТОЈКИ:
– 2 јајца
– 300 мл млеко
– 4 лажици шеќер
– 7 г сув квасец
– 1 лажица масло
– прстофат сол
– 1 лажичка екстракт од ванила
– 700 г брашно
ЗА ПРЕЛИВ:
– 1 мала кутија течно чоколадо
– 1 лажица цимет

ПОДГОТОВКА:
Ставете го квасецот да стаса со малку млако млеко, 1 лажица шеќер и 1 лажица брашно. Одвојте една жолчка за премачкување, па другото јајце и белката изматете ги и додајте им го млекото, па потоа квасецот и екстрактот од ванила. Просеаното брашно со прстофат сол додајте го во течната смеса и замесете тесто. Премачкајте го со масло, оставете го да стаса. Развлечете кора, намачкајте ја со чоколадо, посипете со цимет и завиткајте ролат. Исечете го по должина, па исплетете ги двата дела во венец. Ставете го венецот во плех со хартија за печење да стаса. Потоа премачкајте го со жолчка, посипете со малку шеќер и печете го во рерна загреана на 170 степени.

Слични објави

Лиснати кифлички (ВИДЕО)

Igor

Не го оставајте тостот да ви загори!

Igor

СЕЗОНА НА ЗИМНИЦИ: Домашен традиционален македонски ајвар (РЕЦЕПТ)

Igor

Чоколадни колачи со путер од кикирики (РЕЦЕПТ)

Igor

НЕМА СЛУЧАЈНОСТИ: Пазете се од оние кои обожаваат џин-тоник

Igor

Сте се запрашале зошто скоро секогаш похуваното месо го подготвувате лошо? Ова се петте грешки што најчесто ги правите!

Васко Спасоски

Остави Коментар