Ова попладне погрижете се за вашата коса – Измешајте кафе и јогурт и гледајте како белите влакна исчезнуваат!

ИЗМАТИЛА КАФЕ И ЈОГУРТ И ДОБИЕНАТА СМЕСА ЈА НАНЕЛА НА КОСАТА! Кога ја измила сите бели влакна исчезнале!

Многу жени кои се алергични на хемикалиите кои се наоѓаат во фарбите за коса, слободно можат да ја испробаат оваа техника, која често ја користат жените на Истокот. Со фарбање на израстоците со мешавина од кафе, се добива црна нијанса на косата.

Потребни состојки:

  • 2 лажици нескафе
  • 2 лажици кокосово масло
  • 2 лажици балсам или јогурт

Најпрвин две лажици нескафе или инстант кафе во гранули истурете ги во соодветен сад.

FOTO: PRITNSCREEN/YOUTUBE/TRADITIONAL BEAUTY SECRETS/

Додадете две лажици кокосово масло и убаво измешајте сè додека не добиете хомогена смеса.

FOTO: PRITNSCREEN/YOUTUBE/TRADITIONAL BEAUTY SECRETS/

Додадете уште две лажици балсам за коса или обичен јогурт.

FOTO: PRITNSCREEN/YOUTUBE/TRADITIONAL BEAUTY SECRETS/

Кога се убаво ќе се соедини со четка премачкајте го израстокот или, уште подобро, целата коса.

Бојата треба да стои најмалку 45 минути, а потоа измијте се вообичаено со шампон и вода.

За да може косата да добие потемна нијанса, во смесата може да се додаде и варено црно кафе.

Слични објави

30 трикови кои на секоја жена ќе и го променат животот (ВИДЕО)

Igor

Ирина Шајк повторно покажа зошто е една од најпосакуваните жени во светот (ФОТО)

Еспресо

Дали ја препознавате? Зад себе има турбулентен развод, а ја поврзуваа и со Бредли Купер

Igor

За инспирација и за одважност: Ова е најубавата боја за коса на сезоната, и Клеопатра ја обожавала (ФОТО)

Igor

Летајте и слабејте со „антигравити“ вежбите

Igor

Како до БЕСПРЕКОРНА ШМИНКА и на летни температури

Igor

Остави Коментар

11 − пет =

Слични објави

Зошто имате подочници и кога не сте уморни?

Igor

Ви опаѓа косата и не можете да го запрете тоа? Оваа домашна маска ќе го реши вашиот проблем!

Igor

Превртено бикини е главен тренд за на лето: Само најзгодните девојки ќе носат ваков костим за капење! (ФОТО)

Еспресо

Пред да си легнете ставете парче фолија во замрзнувачот ако сакате да се разбудите свежи и без подочници

Еспресо

Прекумерно се потите за време на топлите денови – Еве како да го спречите тоа!

Еспресо

Ова е вистинскиот начин како да користите спреј за коса!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian