НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – трет дел

Суштината на шминкањето е да го истакне она што е убаво, да ги прикрие неправилностите и притоа да се погоди дозата за да не изгледа вулгарно.

Зока е вистински мајстор на својот занает и со леснотија успева да го извлече најдоброто од секоја жена, без разлика на возраста и бојата на кожата. Она што е најважно, дамите после шминкањето не изгледаат како да носат маска, и понатаму личат на себе.

Слушнете ги советите на Зорица, украдете некој трик и применете го во вашата секојдневна рутина.

Во третата епизода модел е професорката Соња Ивановска. Погледнете која шминка е најсоодветна кај жените во години.

Слични објави

Дерматолозите советуваат: Лицата со проблематична кожа да го исфрлат шеќерот

Igor

Сакате да ги отстраните вештачките трепки, а салоните не работат? Еве што можете да направите во домот!

Еспресо

Солен пилинг за лице и тело за младешка и негувана кожа (РЕЦЕПТ)

Igor

Ким Кардашијан: Ќе ви покажам слики од мојата оштетена кожа кога ќе ја тргнев лепливата лента (ФОТО)

Igor

Природен шејк за рамен стомак

Еспресо

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Igor

Остави Коментар

четири × 4 =

Слични објави

Не ги стискајте поткожните мозолчиња, можете да си направите голем проблем!

Igor

Инстант подмладување: Брзо, евтино и ефективно

Igor

Со млеко, мед и сирење до холивудскo лице

Igor

Диета со млечни производи за брзо топење на килограмите

Igor

Меган Маркл со момчето од средно: Се појави фотографија од божиќна забава од пред 22 години!

Слободен печат

Нашминкајте се во стилот на 60-те за само 5 минути: Убавината на најженствената доба! (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian