Како познатите убавици „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено?

Мали тајни на големите мајстори!

Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии докажуваат дека се најубави дури и без грам шминка на лицето.

Сепак, тоа баш и не е толку вистина…

фото: Инстаграм

– Фактот дека нема видлива шминка не значи дека воопшто ја нема, затоа што постојат некои трикови зад природниот изглед – откри шминкерката Лиза Слоним во интервју за „The Sun“, посочувајќи дека фазонот „no makeup“ обично не исклучува малку тонер, руменило или сјај на вистинските места.

На пример, Џенифер Лопез не се срами да им посака добро утро на своите следбеници на Инстаграм во 7 часот со фотографија во баде мантил – без шминка, но и без подочници и со совршен тен. Џеј Ло редовно користи тонирани креми со заштитен фактор, а исто така се подложува и на бројни дерматолошки третмани за подмладување, како што се хемиските пилинзи.

фото: Инстаграм

Ријана неодамна преку видео ја откри својата рутина за нега на кожата и шминка, и истакна дека никогаш не пропушта да стави мал бронзен сјај на лицето, што му дава мистериозен и егзотичен изглед.

Водителката Маја Џама често поставува фотографии без или со минимум шминка, а Лиза Слоним открива како таа постигнува блескав тен како нејзиниот.

фото: Инстаграм

– Одберете тониран хидрантен крем кој ќе ви овозможи сјај на кожата. Нанесете го во мала количина и со рацете втријте го во лицето. Користете коректор за да ги покриете флеките, а бронзер и руменило за да одржите сјај. Допирот со вазелин на јаболчниците, исто така, дава прекрасен природен сјај – вели Слоним.

Еве како тоа и успева и на Викторија Бекам…

Слични објави

НЕВЕРОЈАТНА ТЕХНИКА НА КИНЕСКИТЕ АСТРОЛОЗИ: Што откриваат бенките за нашата судбина?

Igor

Претеравте со пилинг на кожата? Еве што може да направите потоа

Igor

Послушајте го советот од Јапонките – Намалете 10 години со само една маска (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд кој ги освојува социјалните, а му штети на вашето здравје! (ФОТО)

Еспресо

Зра­че­те со здравје: Под­мла­де­те ја ва­ша­та ко­жа за мно­гу крат­ко време

Igor

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – прв дел

Igor

Остави Коментар

оне × 1 =

Слични објави

Исчистете ги запушените пори на скалпот и моментално забрзајте го растот на косата (РЕЦЕПТ)

Igor

Беспрекорна линија: Џенифер Анистон откри до каква диета се придржува

Еспресо

Како да ги снема брчките на челото?

Еспресо

Сите српски славни жени ја носат НАЈТРЕНДИ ФРИЗУРАТА за 2020 година – Шик и урбана, а кога ќе ја направите трае со денови (ФОТО)

Еспресо

Бидете сензуални и впечатливи и во летните месеци

Еспресо

ХОЛИВУДСКИ ТРИК против подочниците: Во ова се колне и Ким Кардашијан

Igor