Се пие 7 дена, а симнува 80 отсто од масните наслаги на стомакот

Овој пијалак се прави едноставно, и има исклучителна моќ да ги отстранува наталожените масти во пределот на стомакот.

Благодарение на комбинацијата на моќни намирници, во точно дефинирани количини, домашниот напиток на база на чиа семе се покажа како најдобар во елиминирањето на маснотиите.

Луѓето кои го пробале, велат дека е можно да се смалат дури 80 проценти од стомачните масни наслаги за седум дена, а единствениот услов е секојдневно да го пиете на празен стомак.

Состојки:

-лажичка чиа семе
-лажичка мед
-сок од еден лимон
-една и пол чаша вода

Подготовка:

Чиа семето се става во водата и оставете да отстојат еден час во чашата како би се натопиле и да набабрат. Потоа додадете сок од лимон и мед и добро измешајте ги состојките.

Во случај да ви е премногу густо и сакате глатка текстура, напитокот можете да го направите во блендер.

Слични објави

Едноставни новогодишни колачиња

Слободен печат

Во зачините е лекот за сите болки

Слободен печат

Дневен хороскоп за 12.02.2020: Биковите можат да очекуваат финансиска добивка

Еспресо

Вака изгледа синот на Ана Бекута кој го оставила во дом за сирачиња! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВОЛШЕБНА КОМБИНАЦИЈА: Три одлични причини зошто да измешате мед и цимет

Igor

Гораст и Жаре вртеа плескавици, а Бубо Каров ни објасни како да се заштитиме од коронавирусот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

девет − 4 =

Слични објави

Еден ден пред 13-годишницата од смртта на нашиот Проески, Цетински напиша: „Ме прашуваш каде сум и што правам? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк и Бредли Купер конечно се договорија околу старателството!

Еспресо

Сите зборат за задникот на Бијонсе во новата колекција на Адидас! (ФОТО)

Еспресо

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Рита Ора нема милост: Ги полуде фановите со последните фотографии – позира во проѕирна маичка под која нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Луна Џогани го промени изгледот, па некои од фановите велат дека копира позната пејачка!

Васко Спасоски