Грејпфрутот против стресот – Доволно е само да го помирисате!

Кога ќе почувствувате дека сте под стрес помирисајте грејпфрут и ќе ви биде подобро. Така барем тврдат докторите…

Кога ќе почувствувате дека сте под стрес помирисајте грејпфрут и ќе ви биде подобро. Така барем тврдат докторите кои во болницата во Охајо ги тестирале ефектите на есенцијалните масла напрскувајки соба со медицински сестри. Оние кои работат на онкологија често страдаат од зголемен стрес, исцрпеност и слабост поради сочувствувањето со тешко заболените пациенти.

Во текот на траењето на студијата забележан е значителен пад на тензиите и грижата.

Едно од тестираните масла било токму маслото од грјпфрут. Забележано е дека ревитализира, освежува и го зголемува нивото на енерија и среќа. Научниците тврдат дека ист ефект има и самиот грејпфрут, па следниот пат кога ќе почувствувате дека ве преплавува стресот, помирисајте го ова овошје. Не може да ви штети, може само да ви помогне.

Слични објави

Список на сите познати заболени од коронавирусот до овој момент! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мили Боби Браун ја игра сестрата на Шекспир во новиот филм на Нетфликс: Неверојатен спој на талентирани актери! (ВИДЕО)

Еспресо

Џеј Ло не е единствена: Ова се десетте најубави латино диви на сите времиња

Еспресо

Македонската Џеј Ло – Пејачката Елена Велевска го покажа бујното деколте (ФОТО)

Еспресо

Дуа Липа ja честиташе независност на Косово, па Србите ја „нападнаа“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џен Селтер е дама која мотивира милиони луѓе ширум светот!

Еспресо

Остави Коментар

четири × три =

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ ѝ упати нежни зборови на својата снаа и се заблагодари: Прекрасно мое девојче! (ФОТО)

Еспресо

Дознајте кој лик сте од омилените божиќни филмови според вашиот хороскопски знак!

Слободен Печат

Ова е новиот вознемирувачки тренд на запознавање!

Еспресо

Рита Ора ја покажа секси тетоважата на интимното место (ФОТО)

Еспресо

Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Еспресо

„За љубов се пее до крај“: Објавена компилација од најдобрите хитови на прерано починатиот Влатко Илиевски!

Васко Спасоски