Зошто мажите не изразуваат емоции во врска?

Мажите, за разлика од жените, немаат потреба да ги изразуваат емоциите додека се во врска, а тоа се случува многу често.

Треба да се запрашате зошто партнерот се однесува на таков начин – обидете се да го разберете и да му помогнете, или да престанете да трошите драгоцено време доколку не вреди да се борите за него.

Еве зошто мажите не изразуваат емоции во врската или бракот:

1. Врската не ја сфаќа сериозно, потребен му е партнер само за друштво или колку да се каже дека е во врска.

2. Перфекционист – бара непостоечки идеал. Со вас е само додека не најде подобра девојка.

3. Тој е екстремно независна личност, но е зависен од други. Најверојатно бара одобрување од неговата мајка.

4. Има лоши искуства од минатото – долго време бил во токсична врска.

Unsplash/Kate Kalvach

5. Слободното време го посветува на работата.

6. Финансиски е нестабилен – мажите сметаат дека тие се столбот на семејството и мора да обезбедат финансиски средства во секој момент.

7. Тешко детство – повеќето од нивните проблеми се трауми од детството. Вашиот партнер нема самодоверба и не знае на кој начин да ви покаже дека ве сака.

Слични објави

Медицинска сестра од Британија предупредува на најраниот знак на вирусот: Пред кашлицата и температурата се појавува овој симптом!

Еспресо

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Анита Митровска

Сопругата на Коби Брајант со тажна порака: Јас сум толку многу лута! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како сестри – нема да поверувате! Погледнете како изгледа мајката на Никол Кидман (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на познатиот пејач Драган Којиќ – Кеба заврши зад решетки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Марија Шерифовиќ доживеа незгода ден пред концертот, вриштеше од смеење додека се снимаше без заб! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет − четиринаесет =

Слични објави

Кралицата четири часа разговарала со принцот Хари: Му забранила една работа и му кажала зборови од кои се наежил

Еспресо

Ким Кардашијан ги шокираше фановите со големината на својата бања! (ФОТО)

Еспресо

Нова димензија на нокти: Хит ќе бидат соѕвездија и млечно омбре

Слободен печат

Поранешната девојка на Дикаприо објави снимка на која е скроз ГОЛА! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Патниците избраа: Ѕирнете во 17-те најлуксузни хотели во светот (ФОТО)

Еспресо

Бен Афлек за Џенифер Лопез рекол дека е „вистинското нешто“ и открил дека се уште е во контакт со поранешната вереница

Еспресо