Жена на 111 години го победи коронавирусот

Дека чудата се можни, докажа жена од Чиле на возраст од 111 години, која го победи коронавирусот и со тоа стана најстариот човек на планетата што оздравел од ковид-19 без никакви посериозни последици.

Оваа жена воопшто не ни знаела дека е болна. Наместо тоа, таа им кажала на лекарите дека дошла на преглед бидејќи „сонувала дека е болна“.

Потоа ѝ бил направен тест за коронавирус, кој се покажал позитивен.

Лекарите изјавиле дека одвај покажувала знаци на болеста.

Според нив, таа имала висока температура само еднаш или двапати, но болеста не се развивала, ниту пак кашлала, туку имала само проблеми со дишењето.
Инаку, првиот случај на ковид-19 во Чиле е регистриран на 3 март, а оттогаш вкупно заболеле 77.900 лица, а починале се 806 лица.

Слични објави

Посексипилен костим за капење не постои! Дали би платиле 150 евра за цела плажа да гледа во вас? (ФОТО)

Igor

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Еспресо

ГО НАПАДНАЛА БИВШАТА ЖЕНА: Актерот крвав, на носилки и со изгореници од цигари по лицето

Igor

Јелена и Душко се разведуваат? Фотографиите на фудбалерот ја збунија јавноста! (ФОТО)

Васко Спасоски

Бракот на Џорџ и Амал Клуни на стаклени нозе?

Еспресо

Елена Ристеска сподели фотографија од првата средба со Драган Вучиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

деветнаесет + 20 =

Слични објави

Џоли пијана ѝ се јавила на Анистон да ѝ каже дека Бред Пит ја изневерува

Еспресо

Ќерката на најпознатиот ловец на крокодили му ја посветува венчавката на својот татко: Ќе запалиме свеќа во негова чест

Еспресо

Емотивна исповед на Миле Кузмановски: Ќе беше жално да го оставам микрофонот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СЕ ПОРОДИ СЕКА АЛЕКСИЌ: Пејачката му го даде името на синот по крстителот на Исус Христос! (ФОТО)

Еспресо

„Убиствените“ тоалети од црвениот тепих на Оскарите 2020: Креации кои од фигурата прават поезија (ФОТО)

Еспресо

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Еспресо