За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Откако Коко Шанел одлучила да ги изедначи половите што се однесува до модата, женското одело стана моден хит број еден кој опстанува со децении.

Жените од сите возрасни групи од дваесеттите до педесеттите години, носат одело со гордост во сите пригоди кога сакаат да изгледаат шик.

Дека ова правило се’ уште важи, се уверивме и последниве денови. Имено, на ист ден, на различни делови од планетата се појавиле три жени на различна возраст, облечени во одело.

Бела Хадид (23) на модната недела во Париз излегла на модната писта облечена во бело одело со линии на дизајнерот Александар Вотије. И покрај машкиот крој, младата манекенка никогаш не изгледала поженствено.

 

View this post on Instagram

 

sexy babyyyyyyyyyyyyyyy #bellahadid #supermodel #hadidsisters #hadidjenner #victoriasecretangel #vsangel #bellahadidvideos

A post shared by Angel’s Planet (@theangelplanet) on

Кејт Мидлтон (38) деновиве е во центарот на вниманието со оглед на скорешниот скандал во кралското семејство. Војвотката продолжува да работи со полна пареа, а новинарите и понатаму најмногу ги интересира нејзиниот моден избор. И овој пат не не’ разочара. Имено, војвотката се појавила облечена во црни панталони со класичен крој и зелена кошула со панделка. Едноставно, средено и прекрасно. Овој моден избор може да го направи секоја жена и ќе изгледа феноменално.

 

View this post on Instagram

 

The Duchess wore a mix of old and new pieces for her visit to Birmingham yesterday where she launched a landmark surgery on early childhood. The Duchess wore a new blouse by @tabithawebbuk – the 100% silk Pansy Pussybow in Green Chevron which is £295. She paired the blouse with her @insidejigsaw Sport Luxe Jersey Wise Leg Trouser she has worn twice previously. They are now down to £65 from £130 but in limited sizes. For jewellery, Kate wore her @monicavinader Siren Wire Earrings in Green Onyx which are £115. She also had on a new bracelet, something we don’t see her wearing that much. This is the @halcyondays_uk Maya Torque Aquamarine & Gold Bangle which is £110. (Thanks to UFO No More for the ID) Kate finished off the look with her @emmylondonofficial Josie Midnight block heels which are £395. Credit : @katemidleton 🇬🇧 #duchessofcambridge #katemiddleton #Kensington #kensingtonpalace #royal #royalfamily #royalcouple #royalty #britishroyalfamily #britishroyalty #england #hrhtheduchessofcambridge #katemiddleton #catherineelizabethmiddleton #Duchess #Cambridge #London #princewilliam #UK #unitedkingdom #theroyalfamily #herroyalhighness #CatherineMiddleton #TheCambridges #theduchessofcambridge

A post shared by Catherine Elizabeth Middleton (@katemiddleton_cambridge) on

Моника Белучи (55) на модната недела во Париз се појавила во црно одело и црна свилена кошула. Сите зборуваат дека на модната ревија се појавила почитувајќи го најновото модно правило: класично и елегантно.

 

View this post on Instagram

 

💜💜💜 #monicabellucci #bellucci #France #italy #brunette #bestactress #actress #model #fashion #monicaannamariabellucci

A post shared by 𝗚𝘄𝗲𝗻 (@monicabelluccilatest) on

Без оглед на годините и пригодата, оделото нека биде вашиот прв моден избор.

Слични објави

Хуманоста во прв план: Иако имаат милиони, овие ѕвезди обожаваат да им помагаат на другите

Еспресо

И Русите имаат своја Анџелина Џоли: Таа е вистинска убавица! (ФОТО)

Еспресо

Фотографии од холивудските ѕвезди од младоста ќе ве вратат во носталгичните 80-ти години (ФОТО)

Васко Спасоски

МАЖИТЕ ЛУДУВААТ ПО НЕА, А ТАА САКА САМО БОГАТИ И СЛАВНИ! Се смееше додека го апсеа нејзиното поранешно момче и го ЗГРОЗИ СВЕТОТ! (ФОТО)

Еспресо

Сопругата на Коби Брајант со тажна порака: Јас сум толку многу лута! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е девојката на Столе Стоилов која ќе му роди дете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 × 3 =

Слични објави

ХРАБРО И НЕСЕКОЈДНЕВНО: Би носеле ли „превртено“ омбре?

Igor

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Еспресо

Секоја жена од стил треба да знае: Вака се носат белите пантолони! (ФОТО)

Igor

Шарлиз Терон стана мамец за погледи: Едноставниот фустан го зачини со неочекуван додаток (ФОТО)

Слободен Печат

Почина Лилјана Петровиќ, првата претставничка на Југославија на Евровизија (ВИДЕО)

Еспресо

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Васко Спасоски