Вера Јанковиќ: Забот на времето не ми може ама баш ништо!  

Сигурно нема да ѝ се допадне што ја најавивме како урбана жена, зашто таа е девојченце облечено во сите мириси и бои на животот. Таа е Петар Пан во женска верзија.

Која е формулата за топ изглед на твои години?

– Формулата е: мама + тато + 11.1.1964 + чекано и со љубов обликувано дете = девојченце облечено во сите мириси и бои на животот, преполна со енергија која поместува планини. Кога на сè тоа ќе додадеш неизмерна почит и контрола на сопствениот дух и тело, добиваш финален „производ“ на кој забот на времето не може да му откине ама баш ништо! Единствено неговите подзаострени нокти ќе остават по некоја бразда, животна линија која пак, во себе ја носи целата приказна за еден изоден пат, полн со убавини, авантури, музика и патувања.

Какви се денешните скопјанки кои доаѓаат на твоите настапи?

– Не само скопјанки! Тоа се златни, македонски девојчиња, задоени со звуците на  60-те, 70-те, 80-те, 90-те… сè она ново од светското, петолиние што заслужува место за внимание и почит, без никаков компромис! Зборувам за она што го доживувам на сопствените настапи, затоа што и само таму излегувам. Росна капка на дланка…

Што ѝ недостига на македонската естрадна сцена од поглед на модата?

– На македонската естрадна сцена ѝ недостига сопствен печат, идентитет, креативност, умеење да се изнесе формата низ призма на содржината.

Каде е и со кого забавата во нашето Скопје?

– Таму каде што сум јас!

Дали и каде градот го загуби духот?

– Гледаш, лесно е да го пуштиш и загубиш, да не му отвориш врата повторно да влезе… Да, ова се нови (не) времиња, со опасни струи и бури! На мојот, односно нашиот простор, вечно сонцето ќе сјае, тоа е вистинската Македонија! Па, добредојдени сте.

Слични објави

Анастасија од Цеца доби на подарок автомобил вреден 73.000 евра, но не смее да го вози! (ФОТО)

Васко Спасоски

Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кристина Димитријевска, актуелна Мис Балкан: Колку си убав однатре, двојно си поубав однадвор

Еспресо

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Еспресо

Весела Христовска: На македонската жена ѝ недостига повеќе самодоверба, време за себе и да знае да каже „не“

Еспресо

Добро утро – 8 додатоци за супер здраво кафе

Еспресо

Остави Коментар

три × четири =

Слични објави

Принцот Хари со своето заминување најмногу ја повреди оваа личност!

Слободен Печат

Кинески стручњак дошол да ѝ помогне на Италија и се запрепастил: Не знам што мислите, како се однесувате! (ВИДЕО)

Еспресо

Нова димензија на нокти: Хит ќе бидат соѕвездија и млечно омбре

Слободен печат

Секој ден без тебе е тажен – Тоше, Среќен роденден!

Еспресо

Едноставни новогодишни колачиња

Слободен печат

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

Васко Спасоски