Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Ако сте го изневериле партнерот, многу веројатно потоа ќе очекувате и самите да бидете изневерени, бидејќи истражувањата покажуваат дека тоа навистина често се случува.

Истражување на научници од Лондон откри дека повеќе од 30 отсто од прељубите се случуваат од инает.

Експертите дошле до сознание дека многумина на тој начин се лекуваат од емоционална повреда, нанесена од неверството кое им го направил партнерот претходно.

Фото: Профимедиа

– Луѓето мислат дека така ќе им биде полесно, па кога ќе дознаат дека другата страна извршила прељуба, се одлучуваат да им вратат со иста мерка – вели Тин Џенифер, еден од водачите на истражувањето.

– На тој начин се обидуваат да го вратат загубеното достоинство, но повеќето сфаќаат дека по неверството направено од инает, всушност се чувствуваат уште полошо – додава Џенифер.

Слични објави

Дали сте слушнале за новиот вид неверство? Сите сме го направиле барем еднаш!

Слободен печат

Уште една млада ѕвезда пронајдена мртва

Еспресо

Го срушила гинисовиот рекорд: Тинејџерка од Индија ја има најдолгата коса на светот! (ВИДЕО)

Еспресо

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Еспресо

И принцот Хари наседна на телефонска измамата: Мислел дека му се јавува Грета Тунберг! (ВИДЕО)

Еспресо

8 интересни факти за еден од најстарите алкохолни пијалоци на светот!

Слободен Печат

Остави Коментар

12 + 12 =

Слични објави

Ванеса Брајант на Инстаграм: Ми недостасува твоето „Bonjourno, principessa/reina” (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп: Денот е одличен за средби со старите пријатели

Еспресо

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Васко Спасоски

Харви Вајнстин, сексуалниот предатор: Џенифер Анистон треба да се убие! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фанатик за вежбање: Ќерката на Еминем покажа стомачни мускули и совршена форма (ФОТО)

Васко Спасоски

Сите ги изненади: Српската пејачка Слаѓа Алегро објави провокативна фотографија, градите во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски