Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

На многумина се случило да се разбудат со неверување дека имале еротски сон во кој се појавил нивниот шеф или шефица.

На ваквите сонови не реагира секој исто, на некого тоа му измамува само насмевка, но има луѓе кои после тоа им е непријатно да се поздрават со шефот, бидејќи никако не можат да го исфрлат сонот од глава.

Оваа ситуација не е невообичаена и нема причина да се чуствувате непријатно на работа, бидејќи сонот на крајот не бил со вашиот шеф, пишува „Гардијан“.

Кога ги сонуваме луѓето што ги познаваме, тие претставуваат симбол на некој или нешто. Запрашајте се: Што ми претставува мене шефот? Ако ми претставува авторитет, тогаш сонот може да значи скриена мечта да ја превземете контролата над сопствениот живот.

– Дури и сексуалниот аспект на вашиот сон не мора да се сфати дека има еротиска позадина или интересирање за некого. И реалната сексуална желба може да се сокрие во потсвеста. Истражувањата покажале дека суптилните знаци на додворување, како што се истегнување или потпирање преку некој стол, се честа појава на работното место. Можно е вашиот шеф да ви направил несвесна еротска поврзаност со вас – вели Памела Стефансон, психотерапевт, која специјализирала за лекување од сексуални пореметувања.

Слични објави

Адам Лабунски ГОЛ на плажа: Позирал само со ИНСТРУМЕНТОТ во рака

Igor

Пензионерка (80) јавно го опишува првиот секс со својот 35-годишен дечко: Утредента не можев да се движам! (ВИДЕО)

Еспресо

Ќерката на Анџелина и Бред ќе го менува полот

Igor

Средба на ЛУТИТЕ РИВАЛКИ во авион: Сека Алексиќ по грешка седнала на местото на Дара Бубамара

Igor

Непрепознатлива: Папараците ја уловија без шминка (ФОТО)

Igor

Дречливо и премногу тесно! Сите зборуваат за деколтето на Мишел Обама (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет + оне =

Слични објави

НЕ ВНЕСУВАТЕ ДОВОЛНО ТЕЧНОСТИ? Направете го тоа со помош на храната

Igor

Смрт во темната вода: Страотни детали од животот на Натали Вуд (ФОТО)

Igor

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ со фронтменот на Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле

Igor

Единствената ќерка на Есма Реџепова, Елеонора, влегува во „Задруга“

Igor

Силвестер Сталоне запрепасти многумина со новиот изглед (ВИДЕО)

Еспресо

Ела Дворник: Кога ме прашуваат како ќе ми се вика бебето, им го кажувам ова име. Реакциите се феноменални!

Igor