Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Свештеникот Паоло со својата онлајн миса успеа да го насмее целиот свет…

Италијанскиот свештеник, Паоло Лонго, одлучи да одржи миса за сите верници кои се заробени во своите домови поради коронавирусот, а како поинаку освен преку лајфстрим на Фејсбук.

Меѓутоа, свештеникот не можел ниту да претпостави дека неговата миса така слатко ќе ги насмее луѓето од целиот свет.

На свештеникот по грешка му се вклучиле филтерите на Фејсбук, па така тој, од робот, се претвораше во мачка, тренер, амиш…

Како изгледаше „маскирањето“ на овој свештеник во живо, погледнете…

Слични објави

Се случи чудо во судница: Цеца и Јелена се смирија! Еве што кажаа по излегувањето од суд (ФОТО)

Igor

Оваа албанска пејачка има 52 години, но нејзиното тело е како на тинејџерка (ФОТО)

Igor

Слаткар има нова песна: Во спотот главна улога е Драгана Спасовска која не се родила да „сецка“ салати (ВИДЕО)

Igor

„Анонимуси“ тврдат дека принцезата Дaјана е убиена поради мрачни тајни на кралското семејство

Теодора Циклевска

Антонио Бандерас искрен за бившата сопруга: Ќе ја сакам до смрт!

Igor

Нема да верувате! Постои интересна причина поради која Фиби од „Пријатели“ морала да има сестра близначка

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет − 11 =

Слични објави

Ја нарекуваат балканска кралица на ТикТок, а ја следат 1,5 милиони луѓе (ВИДЕО)

Еспресо

Карлеуша конечно ја призна аферата со Врањеш: Тоа се моите голи гради и мојот полов орган!

Еспресо

30 години помладата сопруга на славниот шмекер ја покажа шкорпијата на задникот (ФОТО)

Васко Спасоски

Мерил Стрип го продава станот во Њујорк за 18 милиони евра, погледнете како изгледа (ВИДЕО)

Igor

АФЕРА ШТО ЈА ОДНЕСЕ ВО СМРТ: Сите тајни за животот и смртта на Мерилин Монро (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо