Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Списокот на пожелни особини кај новиот партнер за жени е долг, а добар дел се однесува на сексуалните очекувања, тврди сексуалниот терапевт и автор на бројни книги, Трејси Кокс.

Во своето богато искуство со пациентите, таа забележала шест основни доблести што треба да ги има идеален љубовник за една жена, а тие доаѓаат до израз при првата интимна врска.

  1. Се посветува на орален секс

Маж кој избегнува орален секс е непосакуван партнер за повеќето жени, бидејќи голем број од нив достигнуваат оргазам на тој начин, вели Кокс. Иако техниката може да се подобри, доколку партнерот ја одбие, тоа ја лишува жената од многу задоволства. Иако одличниот секс не е само оргазам, оралниот секс не е само начинот да се постигне тоа, туку честопати начинот на кој мажот и покажува на жената дека целосно ја прифаќа и ја посакува, и ништо на нејзиното тело не е непожелно.

  1. Слуша барања без навреда

Со нов партнер, потребно е малку време и за едниот и за другиот, и најлесниот начин да се обезбеди задоволство е да комуницирате во кревет. Бидејќи мажите се често под притисок и „виновни“ за добар или лош секс, нивното его во кревет е многу повисоко отколку кај жените. Човек кој е навреден од нејзините желби како што се „побавно“, „побрзо“, „пониско“ итн., не е материјал за добар љубовник.

„Несигурни мажи кои се исто така дефанзивни не се партнери кои се подготвени да научат, и затоа жената ќе биде повеќе фокусирана на тоа да не го навредува, што на крајот ќе глуми оргазам поради тоа“, вели таа.

  1. Не се фали дека е најдобриот љубовник на светот

Желбата да се импресионира партнерот е својствена и за мажите и за жените, но мажите честопати имаат потреба да се докажат со споменување на богато сексуално искуство или уникатна техника и вештина. Тие само одбиваат такво нешто, бидејќи тоа првенствено изгледа имагинарно, но исто така ги зголемува очекувањата на жените до степен до кој е многу тешко да ги исполнат, вели Кокс.

  1. Тој не го има во предвид само својот оргазам

Бидејќи на жените им е потешко да достигнат оргазам отколку на мажите, непишано правило е мажот да ја чека, а потоа да се посвети исклучиво на сопственото задоволство. Маж кој нема да обрне внимание на неа и нејзиниот оргазам дури и на самиот почеток на врската ретко ќе добие втора шанса.

  1. Дава искрени комплименти

Татко ти мора да е крадец затоа што тој ги украл ѕвездите и ги ставил во твоите очи – тоа е пример за неоригинален и лигав комплимент што жените воопшто не го ценат. Искрени и едноставни комплименти за нејзината посебност и изглед се показател дека тој е искрено заинтересиран, наместо да гради кариера како „сериски заводник“.

  1. Не се повлекувајте емотивно по сексот

После секс со нов партнер, ненадејното заминување, станување од кревет и збунетост во никој случај не се однесување што жените ќе го ценат.

„Ако не знаете што да направите, подобро е да го кажете тоа искрено отколку да трчате наоколу. Најважно е да бидете што е можно поприродни, па затоа не е добро да инсистирате на гушкање или големи изјави за љубов. Подобро поканете го вашиот партнер да јадете нешто заедно”, вели таа.

Слични објави

ФОТО | Ги влечев како кокошки со мене насекаде: Актерката Лидија Вукичевиќ прозборе за своите синови!

Васко Спасоски

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Еспресо

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо

По Џенифер Анистон и Метју Пери се приклучи на Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

Мерил Стрип одржа лекција: Доста ми е од цинизам, критичност и било какви барања – нема повеќе задоволување!

Еспресо

ФОТО | Милиметар недостига за да се види нешто: Милица Павловиќ позира во када!

Васко Спасоски

Остави Коментар

4 × четири =

Слични објави

Младата пејачка Лина Пејовска со впечатлив и секси изглед на MAC во Белград (ФОТО)

Васко Спасоски

Се очекуваат милион посетители на прошталната церемонија за Марадона!

Теодора Циклевска

Фотографија на Сека Алексиќ од тинејџерските денови: Модерна уште од мала!

Еспресо

ФОТО: На операции потрошила вистинско богатство и нема намера да запре – Најголемата желба ми е да изгледам како барбика!

Еспресо

Северина во панталони кои се предизвик за секоја жена повторно покажа дека е чекор напред со трендовите! (ФОТО)

Еспресо

Мила Јовович исплашена за здравјето на нејзината ќеркичка: Со денови сме во болница

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian