Српската манекенка ужива во животот со арапскиот бизнисмен! (ФОТО)

Аника не ја запостави својата кариера, баш напротив работи со полна пареа.

View this post on Instagram

🐍🐍🐍 #DIMAxANIKA #anikastimes

A post shared by Anika Bozic Al-Sarraj (@anika_bozic) on

Манекенката Аника Божиќ веќе 6 години е во брак со арапскиот бизнисмен Јусуф Ал Сарај, а парот неодамна го прослави и 4-от роденден на синот Омар.

View this post on Instagram

✨💙✨ #BabyO

A post shared by Anika Bozic Al-Sarraj (@anika_bozic) on

Аника многумина ја нарекуваат „арапска принцеза“, со оглед на тоа дека нејзиниот сопруг, како многу моќен, на Блискиот исток е познат како „арапски принц“. Аника и Јусуф на малиот Омар ми приредиле бајковита прослава за роденденот, а манекенката вели дека на нивниот син многу повеќе му значи вниманието, отколку материјалните работи, па затоа го воспитува така што го учи на вистинските вредности.

„На децата најмногу им значи вниманието. Многу мајки и татковци грешат заборавајќи дека треба да се фокусираат на квалитетно време поминато со децата, а не на материјалните работи. Љубовта спрема материјалното е усвоена во капиталистичкото време, а желбата за внимание е вродена. Мојот син е многу креативен, па и покрај тоа што според мојот вкус има премногу играчки, може да замисли фантастични игри и без нив“, изјавила Аника за Story.

Семејството Ал Сарај веќе со години живее на релација Каиро-Париз.

„Париз и Каиро се градови полни со спротивности, скоро и да немаат заедничка точка. Со самото тоа и нашиот животен стил во нив е поинаков. Тоа ви е исто како да живеете во два паралелни универзиума. Секој има свои предности и мани, а ја се трудам да останам фокусирана на тоа што е позитивно во нив“, навела манекенката.

Слични објави

МЕЛАНИЈА ТРАМП ја откри тајната за својот изглед: 4 правила кои никогаш не ги прекршила

Igor

Меланија Трамп и Камила од Корнвол „се натпреваруваат“ во бело

Igor

Светската денс икона TIËSTO со голема поддршка за нашиот диџеј Галоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ШОКАНТНА фотографија со лого на нафтена компанија прикажува силување на малолетната Грета Тунберг (ФОТО)

Еспресо

Брак исполнет со панични напади, без интимност и со обид за самоубиство: Мрачните тајни од бракот на Елтон Џон (ФОТО)

Еспресо

Во домот е само една обична мајка: Џенифер Лопез сподели прекрасна глетка од нејзината спална (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет − 3 =

Слични објави

Цеца без грам шминка на белградскиот аеродром, а поради еден детал ја споредија со Џеј Ло (ФОТО)

Еспресо

Ќе се заљубите на прв поглед: Скопска барбика ја најави пролетта! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова мало куче вреска додека ја гледа омилената серија (ВИДЕО)

Еспресо

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Васко Спасоски

Серена Вилијамс за Меган Маркл: Никогаш не сум слушнала за неа, не ја познавам (ВИДЕО)

Еспресо

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Еспресо