Сопругата на Ким Џонг Ун е жена без минато: На неа тренира дисциплина, а мора да ги трпи и неговите љубовници

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, е една од најмноќните личности во светот, а секој негов чекор внимателно се следи, додека неговата сопруга Ри Сол-ју е вистинска мистерија, како за севернокорејските, така и за странските медиуми.

Ри Сол-ју се појавува со сопругот на јавни настани како прва дама на Северна Кореја, а медиумите шпекулираат дека Ким Џонг го избришал нејзиното минато, но и дека покрај него, „не ѝ цветаат рози“.

Ѝ го избришал минатото

Никој не знае кога е точно родена, се претпоставува дека е помеѓу 1985 и 1989 година, а се наведува дека тоа не и е вистинското име, туку псевдоним. Многумина сметаат дека Ким Џонг го избришал нејзиното минато и дека тој допушта кои детали за неа ќе се пласираат во јавноста.

Profimedia

Нејзиното семејство е дел од севернокорејската елита, а бројни извори тврдат дека таа цел живот била воспитувана да му биде жена, како и многу други. Ри завршила средно училиште во Пјонгјанг, студирала музика во Кина, што не е чудно со оглед на тоа што лидерот на Северна Кореја е љубител на музика и на танц, а во жените гледа некого кому должност му е да го забавува.

Се наведува дека одреден период Ри била дел од оркестарот Унхасу со кој имала неколку јавни настапи. Севернокорејските власти и полицијата спровеле строги мерки за уништување на сите материјали што ја прикажуваат Ри во таа фаза на животот, бидејќи непристојно било да постојат податоци дека им пеела на други.

Таа била и активна навивачка и се натпреварувала на Азиското атлетско првенство што се одржало во Јужна Кореја. Настапувала неколкупати, но сите докази од таа фаза на нејзиниот живот се уништени.

Profimedia

Договорен брак

Бракот на Ким и на Ри бил договорен за 2008 година, пред таткото на Ким да добие мозочен удар, а се реализирал една година подоцна.

Кога Ри не се појавуваше во јавност се шпекулираше дека нејзиниот сопруг не и дозволува да излегува и дека на тој начин на неа „тренира дисциплина“.

Се претпоставува дека имаат две деца. Едното родено во 2010, а другото во 2012 година, што е и еден од периодите кога првата дама не се појавувала во јавност. Едното дете наводно се вика Ју-ае.

Наводно Ким Џонг барал породувањето на неговата жена да се изврши порано, кон крајот на 2012 година, кога се одбележувала 100-годишнина од раѓањето на Ким Втори Сунг.

Profimedia

Харемот „Петта дивизија“

Во Северна Кореја, според пишувањата на медиумите, постои „Петта дивизија“, харем од околу 2000 жени, чија задача е да ги забавуваат партиските функционери и да имаат сексуални односи со нив. Тоа постои уште од владеењето на Ким Втори Сунг, кој ги користел тие жени за забава, а со некои од нив имал и голем број вонбрачни деца.

Според гласините, Ким Џонг ја продолжил таа традиција и се забавува со жените во харемот, а неговата сопруга мора да го трпи сето тоа.

Profimedia

Ја стрелал љубовницата

Со оглед што сака музика, не чуди што во оркестарот имал уште една девојка пред Ри, Хјон Сонг Вол, а наводно таа продолжила да му биде љубовница и во бракот.

Нивната врска започнала во 2007 година.

На 20 август 2013 година Хјон Сонг Вол и уште 123 други музичари биле стрелани, а нивните семејства биле присилени да гледаат како ги убиваат нивните деца.

„Публиката“ од егзекуцијата била однесена во затвор, а после тоа за нив не се слушнало ништо.

Можно е Хјон да настрадала по наредба на Ру или можеби и пресудило тоа што порнографскиот филм со снимки од некои од оргиите на севернокорејската елита завршил во Кина, а за тоа во јужнокорејските медиуми зборувала танчерка која пребегнала од Северна Кореја.

Но одредени извори тврдат дека и покрај гласините дека била егзекитирана, Хјон е забележана во 2018 година.

Оргии со тинејџерки

Profimedia

Оргиите наводно се организираат и со девојчиња и момчиња од кои некои имаат само 13 години, пишуваат странските медиуми. По девојките во училиштата доаѓаат војници кои ги предупредуваат дека не смеат да кажат ништо бидејќи ќе ги убијат. Кога ќе ги земат, девојките ги носат кај доктори кои утврдуваат дали се девици. Ако се девици, тинејџерките ќе станат тел од таканаречената „единица за задоволство“, која стои на располагање на државната и на војната елота.
Девојките ги бараат државни агенти, кои во училиштата наоѓаат „високи и убави млади“ жени кои сакаат да „тренираат“ во хотел во Пјонгјанг.

Слични објави

Десерт кој ќе ви го направи денот поубав – Палачинки со вкус на кафе

Igor

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Еспресо

Викторија Бекам позираше без шминка во бањата, сите се заљубија во нејзините пегички (ФОТО)

Еспресо

Северина за државниот минималец: Го побарале без мое знаење! (ФОТО)

Еспресо

Нова димензија на нокти: Хит ќе бидат соѕвездија и млечно омбре

Слободен печат

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина: Тоа ѝ беше најтешко да го прифати!

Еспресо

Остави Коментар

четири + деветнаесет =

Слични објави

Наши миленици: БУЦКО

Еспресо

Мистериозно суштество на среде пат: Пола риба, пола алигатор – жителите во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пред да стане пејачка, Гоца Тржан работела нешто сосема друго: Таа откри како живеела од тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сицилија плаќа половина авионски билет и ноќевање само за да летувате таму! (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 16 јануари 2020: Близнаците ќе уживаат во љубовните моменти, Скорпиите ќе имаат многу обврски

Еспресо

„Пица бебето“ го прослави својот втор роденден! (ФОТО)

Еспресо