Снимка на тага и надеж: Италијански саксофонист од својот балкон ја засвире „Bella Ciao“

На социјалните мрежи се прошири снимка од еден италијански саксофонист кој од балконот за своите соседи ја изведе песната „Bella Ciao“.

Додека ја свирел познатата мелодија, луѓето од соседните згради излегле на терасите и почнале да ракоплескаат.

„За жал, кај мене музиката се менува, само сирени на Брза помош и колони кои ги носат мртвите“, напишал еден Италијанец под снимката.

„Држи се, сè ова еднаш мора да заврши“, му порачал саксофонистот Даниеле Витале.

Италијанците од првиот ден со музика се борат против осаменоста во карантинот, а многу снимки од нивните заеднички песни веќе го обиколија светот.

Погледнете ја изведбата на Даниеле Витале.

Слични објави

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Еве идеја за сите претседатели на куќен совет: Како обична чепкалка за заби може да ве заштити од коронавирусот? (ФОТО)

Еспресо

СОЧНИ ДЕТАЛИ: Зошто Меган се разведе и што барала од сопругот во случај на бременост?

Igor

Моден императив на сезоната: Трендот на одела во силни бои продолжува! (ФОТО)

Igor

Меган Маркл и принцот Хари со совети за тоа како да се издржи во изолација за време на коронавирусот

Еспресо

Зошто мажите не изразуваат емоции во врска?

Еспресо

Остави Коментар

седум − 5 =

Слични објави

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Еспресо

Кралицата Летиција во впечатлива блуза што секој од нас може да си ја дозволи! (ФОТО)

Еспресо

Наоми Кембел и на 50 години се слика гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган Маркл ја доби првата понуда: Ѝ понудиле еден милиони долари по секунда да се врати во серијата!

Еспресо

Првпат ја покажува: Ова е сестрата на Емина Јаховиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Како Ковид-19 влијае на животната средина и загадувањето? (ВИДЕО)

Еспресо