Смеса од кафе и млеко која одлично ќе ѝ помогне на проблематичната кожа!

Млекото ја чисти и храни кожата на лицето. Протеините, благата pH вредност, млечните киселини, калциумот, витамините и минералите се потребни за здрав и сјаен тен.

Маската од млеко и кафе, која има силни антиоксидансни својства, добра е за проблематичната кожа.

Добро би било доколку за смесата користите инстант кафе, тоа има подобра можност за впивање. Не претерувајте со количината на млеко, смесата мора да е густа.

Третирајте ја кожата два до три пати неделно, тоа е добро за мозолчињата и акните. Во случај на црвенило и надразнетост, веднаш престанете со третманот.

Доколку сте алергични на некои од состојќите, не ја користете оваа смеса.

Слични објави

Јелена Ѓоковиќ во мини-фустан со гол грб, а глетката околу неа е тешка да се опише со зборови! (ФОТО)

Еспресо

Бред Пит повторно се впушти во нова романса! (ФОТО)

Еспресо

Вера Јанковиќ: Забот на времето не ми може ама баш ништо!  

jasmina.kantardzieva

Од Том Хенкс до Хоакин Феникс: Актери кои не поднесуваат да ги гледаат своите филмови

Еспресо

Продал 48 милиони маски за само четири месеци и станал милионер

Слободен печат

Работник во Бакингемската палата заразен со коронавирус: Кралицата се пресели со принцот Филип во Виндзор!

Еспресо

Остави Коментар

пет × пет =

Слични објави

РЕПОРТАЖА: Сент Мориц, гратче со патентирано име и лого

Теодора Циклевска

Не сакаат никој да ги сожалува, туку да им се воодушевуваат: Психолошки профил на хороскопски знаци – ВАГА

Еспресо

Кети Пери се соблече во новиот спот и покажа како навистина изгледа женското тело за време на бременоста! (ВИДЕО)

Еспресо

Астрологот на принцезата Дајана предвидува: Меган е бомба дизајнирана да прелета низ кралското семејство

Еспресо

Стриптизерка падна од шипка висока 6 метри и продолжи да „тверка“ (ВИДЕО)

Еспресо

Селена Гомез откри дека била жртва на насилство!

Еспресо