Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Претходните неколку години доминираа плетени работи во неутрални бои и заслужено го стекнаа статусот на безвременска мода.

Сепак , со влагањето во новата деценија, време е за мало помрднување од старите трендови и испробување на некои нови, малку похрабри кои ќе ви ја разбудат имагинацијата.

Еден од тие трендови се плетените работи во виолетова боја, кои се како што пишува Who What Wear, нов голем моден хит.

За тоа сведочат и модните „експерти“, популарните трендсетерки кои виолетовите плетени џемпери веќе ги вклопиле во својата гардероба.

Освен во зимски, плетените работи во оваа боја ќе се носат и во пролетните денови, а покрај впечатливата боја, многу е лесно да се комбинираат.

Слични објави

Елена Велевска се РАЗВЕДЕ и со насмевка кажа: Мажи има насекаде низ светот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Oскар и бургери пред сендвичара: За оваа слика на славниот пар зборува цел свет (ФОТО)

Еспресо

Фантастичен стајлинг на Маргот Роби! Фармерки што им стојат на сите (ФОТО)

Igor

Фризерите го открија најдобриот трик за волумен на косата

Еспресо

Ирина Шајк и Бредли Купер конечно се договорија околу старателството!

Еспресо

Ирина Шајк во фустан кој мами воздишки! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

20 − 13 =

Слични објави

Еротски хороскоп за Февруари – месец полн со АКЦИЈА!

Еспресо

Новите фотографии на Јелена и Новак Ѓоковиќ покажуваат во какви односи се и што прават кога никој не ги гледа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете како изгледаат кутрињата кои што се мешавина од златен ретривер и пудлица! (ВИДЕО)

Еспресо

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Еспресо

Летен адут: 8 начини да носите сламен шешир во секоја прилика

Igor

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Еспресо