Шокантна анализа на снимка од Марс: Според експертите тоа се подземни гаражи за НЛО, а ги има и на Земјата (ВИДЕО)

Ентузијастите уфолози ширум светот сметаат дека снимката од Марс на која се гледа дупка со пречник од 130 метри е недвосмислен доказ за интелигентниот живот на нашата соседна планета зошто „очигледно станува збор за некаква подземна гаража“.

Станува збор за совршена кружна вдлабнатина покрај која се наоѓаат траги кои уфолозите ги припишуваат на слетување и полетување на летала.

Уфолозите шпекулираат дека поради самиот облик на влезот очигледно станува збор за подземна база во која се наоѓа вонземјанско летало.

Бидејќи и на Земјата постојат слични вдлабнувања, уфолозите сметаат дека снимената дупка на Марс не е случајност туку се уверенеи дека дупките се поврзани и дека на Земјата постојат подземни бази.

 

Слични објави

Слики кои го заобиколија целиот свет: Кејт Мидлтон потклекна пред ботоксот (ФОТО)

Igor

Исплива „гола“ фотка од Цеца Ражнатовиќ: Ова е доказ зошто мажите лудуваат и денеска по неа (ФОТО)

Igor

Кармата на дело: Купила 18 тоалетни, а децата и ги потопиле сите! (ФОТО)

Еспресо

Кејвина провоцира во бикини (ФОТО)

Igor

Се сеќавате на водителката Маја Поцевска и нејзиното длабоко деколте? Погледнете како изгледа денес! (ФОТО)

Igor

Како во сцена од „Титаник“: Бритни ужива на јахтата

Igor

Остави Коментар

4 × пет =

Слични објави

Чај за кој тврдат дека најбрзо ја поправа крвната слика – Консумирајте го секој ден!

Еспресо

Ретко кој го може ова: Колегите ќе му подзавидат на Саша Ковачевиќ поради ваквиот успех! (ФОТО)

Васко Спасоски

Камила е убавицата која претендира да ја надмине и Селма Хаек (ФОТО)

Igor

Претерала со фотошоп, ниту родена мајка не би ја препознала (ФОТО)

Igor

Филарета Атанасова, глумица: Обожавам што сум жена!

Еспресо

Синот на Есма: Таканаречените Реџепови украдоа маса и фотеља вредни 7000 евра (ФОТО)

Еспресо