Се пие 7 дена, а симнува 80 отсто од масните наслаги на стомакот

Овој пијалак се прави едноставно, и има исклучителна моќ да ги отстранува наталожените масти во пределот на стомакот.

Благодарение на комбинацијата на моќни намирници, во точно дефинирани количини, домашниот напиток на база на чиа семе се покажа како најдобар во елиминирањето на маснотиите.

Луѓето кои го пробале, велат дека е можно да се смалат дури 80 проценти од стомачните масни наслаги за седум дена, а единствениот услов е секојдневно да го пиете на празен стомак.

Состојки:

-лажичка чиа семе
-лажичка мед
-сок од еден лимон
-една и пол чаша вода

Подготовка:

Чиа семето се става во водата и оставете да отстојат еден час во чашата како би се натопиле и да набабрат. Потоа додадете сок од лимон и мед и добро измешајте ги состојките.

Во случај да ви е премногу густо и сакате глатка текстура, напитокот можете да го направите во блендер.

Слични објави

Анџелина Џоли ќе стане мајка по седми пат!

Еспресо

Ана Николиќ во егзотично издание што го „запали“ Инстаграм! (ВИДЕО)

Еспресо

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Еспресо

„Штом го погледнав…“ Дара Бубамара повторно снимила експлицитно видео! (ФОТО)

Васко Спасоски

Син на угледен бизнисмен платил 2.500 евра за секс со пејачката Радмила Манојловиќ, но погледнете што се случило! (ФОТО)

Васко Спасоски

Селена Гомез откри дека била жртва на насилство!

Еспресо

Остави Коментар

2 × 3 =

Слични објави

Анѓела патува во Кина да ја претставува Македонија: „Ако сакав пари ќе станев политичарка, а не мисица“ (ФОТО)

Igor

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лејди Гага во танга се шеташе на тераса: Папараците имаа што да „фатат“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Како да познаете дали имате брз метаболизам?

Igor

По скоро две децении љубов, го исфрли сопругот од домот: Сите зборуваат за нивниот развод, а Џулија некогаш вака кажуваше за нив… (ФОТО).

Васко Спасоски

Антониа Гиговска облече голема зимска јакна, но заборави да си стави градник! (ФОТО)

Васко Спасоски