Подготовките на Ким Кардашијан за неверојатниот костим од латекс: Ме боли кожатa! (ВИДЕО)

Ким Кардашијан беше една од посетителите на модната недела во Париз одржана неодамна им го привлече вниманието на сите во комплет изработен од латекс, креација на „Balmain“.

View this post on Instagram

Balmain Latex for Paris Fashion Week

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Мораме да признаеме дека комбинацијата одлично ѝ одговараше, но сепак тоа не беше најкомотниот аутфит кој Ким го има облечено.

Но, и покрај тоа што едвај успева да ги облече панталоните, таа коментира дека латексот толку многу ја стега, што чувствува дека кожата ја боли.

Сепак, и покрај неудобноста таа помина часови во латекс облека и изгледаше беспрекорно.

View this post on Instagram

🍫 BALMAIN 🍫

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Ријалити ѕвездата е навикната да трпи болка кога станува збор за убавина, како на пример минатогодишната Мет Гала кога носеше екстремно тесен корсет.

Проценете сами дали вреди:

Слични објави

Модно изненадување за почеток на годината: Необична боја која одеднаш започнаа сите да ја носат (ФОТО)

Еспресо

Сакате некого? Потсетувајте го на тоа секој ден!

Еспресо

Ева Лонгорија во МОДЕЛ НА ПАНТОЛОНИ кои ќе ја одбележат есенската и зимската сезона (ФОТО)

Igor

Роден е Дејвид Гилмор, „Битлси“ го објавија синглот „Let it be“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Пинк ќе донира 500 илјади долари за пожарите во Австралија

Слободен Печат

Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

18 + дваесет =

Слични објави

Сиа откри на кој музичар му понудила секс без обврски

Еспресо

Стајлинг кој има посебна причина: Еве зошто Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во исти фустанчиња (ФОТО)

Igor

Татко и син ја негуваат фолк музиката: Разговор со Николче Тасев од бендот „Генерација 2“

Михаило Донев

Ни пиша Светлана од Северна Италија: Драги мои Македонци…

Васко Спасоски

Ненадејно губење на чувството за мирис може да значи дека лицето е „скриен преносител“ на коронавирусот

Еспресо

Ако не сте послушни граѓани, тогаш ќе имате проблем со мене! Марија Шерифовиќ се закани! (ФОТО)

Васко Спасоски