Повторно се враќа трендот кој направи „хаос“ во модниот свет и ги подели мислењата! (ФОТО)

Кога се појавија на модната сцена предизвикаа поделени мислења и лавина од коментари. Додека некои жени ги обожаваа, други ги сметаа како одраз за лош стил.

Мистериозно исчезнаа, а оваа сезона се враќаат на големата врата на модната сцена и изгледа дека ќе бидат еден од водечките трендови. Дизајнерите велат дека тие не се за секоја жена и доколку не се искомбинираат на правилен начин можат да го уништат цел аутфит.

Станува збор за чевлите со висока платформа! Додека за време на претходните сезони главно беа популарни сандала-платформите и чевли-платформа, оваа година може да се очекуваат разни варијанти: од сандали, папучи, до патики и кондури со платформа, како и комбинација на високи штикли и платформа.

Исто така, тоа што ќе биде посебно популарно е дека отворените летни чевли со платформа ќе се комбинираат со чорапи, за што модните вкусови се повторно поделени.

Слични објави

Таа ги има најдобрите облини во светот! (ФОТО)

Еспресо

„Hurricane“ ќе ја претставуваат Србија на Евровизија: Овие девојки никого не оставија рамнодушен! (ВИДЕО)

Еспресо

Поп дивата договорила состанок со принцот Вилијам, но тој никогаш не се појавил

Еспресо

Мајкл Даглас ги откри последните зборови на неговиот татко Кирк: Не знам дали се шегуваше! (ВИДЕО)

Еспресо

Од годините не може да се побегне: Наполни 65 години и направи безброј операции, но овие фотки ја покажуваат суровата вистина (ФОТО)

Еспресо

Меланија Трамп во војнички капут: Модна класика покрај која ништо друго не ви треба (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четиринаесет − 3 =

Слични објави

Тајната позади совршениот изглед на Џеј Ло!

Еспресо

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Еспресо

Поп дивата договорила состанок со принцот Вилијам, но тој никогаш не се појавил

Еспресо

Емотивна исповед на Миле Кузмановски: Ќе беше жално да го оставам микрофонот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо

Какви здолништа се „маст хев“ за оваа есен (ФОТО)

Igor