Партнерот ве изневерил? Еве како да го завртите тоа во ваша корист!

Кога било кој човек ќе ве предаде – се чувствувате уништено. Кога ќе ве предаде саканото лице, исто така се чувствувате многу, многу лошо. Кога човек ќе се поздрави со своето минато, се отвара нов пат кој води напред.

Токму болката и страдањето кои човекот во тој момент ги доживува стануваат тоа што подоцна му помага да зајакне.

Најголемата енергија која ни помага да успееме, да победиме се е токму душевната болка.

Кога ќе дојде до неверство, предавство, другата страна, онаа изневерената, доаѓа до некаков вид на ѕид, кој тешко се надминува. Во таквите моменти, душевната болка помага да се надминат сите ограничувања, да се разбистри умот и личноста конечно да тргне кон подобар живот. Болката е поттик човекот нешто да промени во животот. Тоа ни е запишано при раѓањето, велат социолозите.

За човек да тргне напред, животот секогаш „му мести“ нешто да загуби. И во такви околности, се останува на изборот: или да живеете во минатото и да жалите или да одите напред.

профимедиа

Човекот е себично суштество, затоа сака да биде главен и да контролира се во животот. Во моментот кога ќе му се случи тоа да биде изневерен, тој станува гневен, но гневот може да му помогне повторно да тргне напред.

Тешко е бидејќи толку многу сте планирале, а сите ваши планови пропаднале во вода. Тогаш доаѓа до болка и страв, дека ќе изгубите се што имате, дека животот ќе се промени, а човекот најмногу се плаши од промените.

Оттргнете го стравот и дозволете и на промената да го заврти вашиот живот на подобро. Помирете се, насмејте се, тагувајте и тоа е здраво додека е повремено, исплачете се, потоа свестете се и направете чекор напред. Кон подобро!

Слични објави

Лејди Гага во танга се шеташе на тераса: Папараците имаа што да „фатат“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Познатите холивудски актери ги споија своите родители и веќе им договорија состанок!

Еспресо

Познати парови кои ги криеле своите врски поради бизарни причини!

Еспресо

Силвестер Сталоне запрепасти многумина со новиот изглед (ВИДЕО)

Еспресо

Вечерва во 20 часот ќе дознаеме каква е песната со која ќе се претставиме на Евровизија (ФОТО)

Еспресо

Ставете мед на косата и ќе се воодушевите: Ќе имате прамени како од фризерски салон!

Еспресо

Остави Коментар

оне × оне =

Слични објави

Од што се плаши Северина: Ја ангажирале и бајачката на Кеба за спас

Igor

Поранешната девојка на Дикаприо објави снимка на која е скроз ГОЛА! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Не сакаат никој да ги сожалува, туку да им се воодушевуваат: Психолошки профил на хороскопски знаци – ВАГА

Еспресо

Зошто крајот на „Игра на тронови“ ја налути Емилија Кларк? Еве кој најмногу ја разочара!

Еспресо

Хали Бери објави видео кое ги шокираше обожавателите: Нема да поверувате дека оваа дама е во шестата деценија!

Еспресо

Вреди повеќе од 70 милиони – Актерката од ,,Вовед во анатомија” е една од најплатените актерки во светот

Еспресо