Oскар и бургери пред сендвичара: За оваа слика на славниот пар зборува цел свет (ФОТО)

Во неделата навечер актерот Хоакин Феникс освои Оскар за главна машка улога во филмот „Џокер“, но за фотографијата забележана по неговата победа и официјалната церемонија, едноставно се зборува поовеќе отколку за престижната награда.

Феникс и неговата вереница, актерката Руни Мара, се фотографирани како во своите модни креации со кои се појавија на церемонијата на Оскарите, седат на скали и јадат бургери.

Убавата актерка потпетиците ги замени со старки, а помеѓу гладните уметници стои освоениот Оскар.

Победата ја прославија со бургер, и тоа вегански, во однос на тоа дека и двајцата не консумираат храна од животинско потекло.

Славниот актер и за време на доделувањето на Оскарите зборуваше за важноста на природата, како и за веганството.

– Мислам дека се одделивме од природата, дека сме виновни за егоцентричноста на нашиот свет. Ние одиме во природа и ги уништуваме тамошните ресурси. Чувствуваме дека имаме право по вештачки пат да оплодиме крава, а потоа да и го одземеме нејзиното бебе, иако нејзините крици не можат никого да измамат. Потоа и го одземаме млекото, наменето за нејзиното бебе, па го ставаме во своето кафе – порача актерот.

Наводно, по Оскарите, на Феникс му бил понуден бургер од говедско месо, на што тој на келнерот му покажал карта на која пишува: „Бидете вегани, тоа не е привремена мода, тоа е иднината“, пренесуваат портали кои го заговараат овој стил на живот.

Иако оваа фотографија кај многумина побуди емоции поради тоа што славниот актер и неговата колешка се однесуваат како целиот обичен свет, скромно и едноставно, многумина се прашуваат колку всушност маркетингот игра улога во целото ова. 

Слични објави

Видео хороскоп за 9 август 2019, петок

Igor

Меган и Хари покажаа колку се променил Арчи: Тој е весело бебе, а оваа физичка карактеристика ја наследил од Хари (ФОТО)

Igor

Шарлиз Терон во вамп издание: Во црно од глава до пети (ФОТО)

Igor

700.000 „лајкови“ како од шега: Бритни Спирс се соблече во бикини и покажа дека е „риба“

Igor

Маја Шупут подготвена за свадба: Еве како изгледа МЛАДОЖЕНЕЦОТ (ФОТО)

Igor

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

18 − 5 =

Слични објави

ГО НАПАДНАЛА БИВШАТА ЖЕНА: Актерот крвав, на носилки и со изгореници од цигари по лицето

Igor

Кралицата Елизабета е вознемирена: Се разведува нејзиниот омилен внук (ФОТО)

Еспресо

Жена Овен – секогаш во потрага по љубовник

Igor

ЉУБОВЕН ТРИАГОЛНИК: Го донела љубoвникот да живее со нејзе и со сопругот

Igor

НИ ТРАГА ОД ГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК: Џерард Батлер сликан неуреден и со пивски стомак (ФОТО)

Igor

Инстаграм праќа голи слики на секој што ќе донира за пожарите во Австралија! (ФОТО)

Слободен Печат