Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

На малечкиот Пончо животот му се променил преку ноќ. Освен што секој ден е опсипан со љубов и нежност, малечиот опосум Пончо го има и најголемиот заштитник, во облик на бел германски овчар, кој секој ден го носи на грбот, каде и да треба.

Пончо бил бебе кога неговата мајка ја усмртил автомобил. Иако шансите да преживее биле мали, тој успеал, а потоа го нашле добри луѓе, кои со помош на ветеринар, му помогнале да застане на нозе.
Тогаш се случило нешто прекрасно бидејќи Пончо се запознал со белиот германски овчар, чие име е Ханту, па така тие двајца оттогаш се неразделни.

Ханту никогаш немала легло, па кога го здогледала Пончо, проработеле мајчинските инстикти. Тие двајца сега живеат во склоп на „Rare Species Fund“ организацијата, која има за цел зголемување на свеста за растителниот и животинскиот свет.

Слични објави

Инспиративна трансформација: Атрактивната Ласмар е вистинска фитнес дива! (ФОТО)

Еспресо

Лепа Брена и снашката подетинеа: Исплива НИКОГАШ ОБЈАВЕНА ФОТКА! (ФОТО)

Igor

Џеј Зи објасни зошто со Бијонсе не станале додека се интонираше америкнската химна на Супербол (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Првпат ја покажува: Ова е сестрата на Емина Јаховиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Алесандра Амбросио објави секси фотографија со саканиот за Валентајн! (ФОТО)

Еспресо

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor

Остави Коментар

14 − 8 =

Слични објави

Разговор со Кристина Димитријевска: Љубомората е болест против која нема лек

Еспресо

ЉУБОМОРА НА МОДНАТА ПИСТА: Наоми намерно ја сопнала Тајра, но сега сменила песна

Igor

Моментот кога Дуа Липа покриена со албанско знаме ја заигра „ШОТА“ (ВИДЕО)

Igor

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Еспресо

Никол Шерцингер (40) објави СЕКСИ ВИДЕО ВО БИКИНИ: Пејачката се разголе и покажа со што располага (ВИДЕО)

Igor