Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

На малечкиот Пончо животот му се променил преку ноќ. Освен што секој ден е опсипан со љубов и нежност, малечиот опосум Пончо го има и најголемиот заштитник, во облик на бел германски овчар, кој секој ден го носи на грбот, каде и да треба.

Пончо бил бебе кога неговата мајка ја усмртил автомобил. Иако шансите да преживее биле мали, тој успеал, а потоа го нашле добри луѓе, кои со помош на ветеринар, му помогнале да застане на нозе.
Тогаш се случило нешто прекрасно бидејќи Пончо се запознал со белиот германски овчар, чие име е Ханту, па така тие двајца оттогаш се неразделни.

Ханту никогаш немала легло, па кога го здогледала Пончо, проработеле мајчинските инстикти. Тие двајца сега живеат во склоп на „Rare Species Fund“ организацијата, која има за цел зголемување на свеста за растителниот и животинскиот свет.

Слични објави

Дали машките бебиња навистина плачат со пониски тонови, а женските со повисоки?

Еспресо

МАЈЛИ САЈРУС не губи време! Повторно е во врска (ФОТО)

Igor

Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Еспресо

МИНИМАЛНО ПОКРИЕНА, А МАКСИМАЛНО СКАПА: Јелена Карлеуша во облека од 4.000 евра (ФОТО)

Igor

СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД: Детално опишано како Чарли Шин силувал тинејџер, актерот ги негираше овие тврдења

Еспресо

Ќе ја препознаете само по деколтето: Оваа македонска пејачка стана „блондинка“ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 5 =

Слични објави

Претставата прекината: На Сергеј Трифуновиќ му се слоши на сцената

Еспресо

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ ги покажа силиконите, но сите се чудат на нивниот изглед (ФОТО)

Igor

Мрежа на љубовта: Како хормоните контролираат кого и колку го сакаме?

Еспресо

ЦЕЦА пееше на Албанската радио-телевизија, медиумот доби предупредување

Igor

ЛУКСУЗ од 120 МИЛИОНИ: Ѕирнете во НАЈСКАПИТЕ КУЌИ на познатите (ВИДЕО)

Igor

Марот Роби поинаку ја поминува самоизолацијата: Актерката чита приказни на камера за децата кои се дома! (ВИДЕО)

Еспресо