Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Доколку по сексуалниот чин сакате да зборувате со вашиот партнер, мора да ве предупредиме дека сте на чувствителен терен и дека некои теми најдобро е да ги избегнувате.

Прочитајте за тоа кои теми не треба никако да ги отворате по сексуалниот однос…

Не критикувајте ги вештините на партнерот/ката

Дури и ако не сте многу задоволни, не критикувајте го вашиот партнер веднаш по самиот чин.

Искористете го тоа време за да размените нежност, а за можното подобрување и зачинување на сексуалниот живот разговарајте подоцна.

Не коментирајте го телото на партнерот

Доколку го предупредите партнерот дека повторно треба да се врати во теретана, ќе ги повредите неговите чувства и нема да сака да има интимни односи со вас бидејќи ќе се чувствува непријатно.

По сексот треба да разговарате за она што најмногу ви се допаѓа кај него.

Instagram

Избегнувајте го разговорот за некои нерешени проблеми

Секој сака да остане опуштен и да одмори по сексуалниот чин. Затоа не го прекинувајте задоволството со некои неважни разговори од секојдневниот живот.

Не зборувајте за поранешните партнери

Споредувањето или сеќавањето на поранешните партнери секогаш е лоша идеја, а особено по сексот. Избегнувајте ја оваа тема

Слични објави

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Еспресо

Ким Кардашијан може да се кандидира за претседателка на Америка: Нејзиниот пријател ги откри плановите!

Еспресо

Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат „Те сакам“

Слободен печат

5 интересни приказни што не сме ги слушнале на часовите по историја: Цезар го киднапирале пирати, а тој ги довел до лудило

Еспресо

Научниците предупредуваат: Половина од песочните плажи во светот може да исчезнат до 2100 година

Еспресо

Сандра Африка го „фрцкаше“ задникот во Гевгелија, а позната светска порно-ѕвезда ѝ остави коментар! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

10 + четири =

Слични објави

Татјана Алексиќ: Читаме за да постоиме!

Александра Велинова

Харисон Форд ќе ви каже која е тајната за успешниот брак

Еспресо

Сопругата на Џон Леџенд позираше во провокативно издание, ја обвинија за фотошоп, а потоа следуваше и нејзиниот одговор (ФОТО)

Еспресо

Светска музичка сцена: Погледнете кои пејачи ќе објават албуми до крајот на годината! (ВИДЕО)

Еспресо

Синот на Синди Крафорд оди на лекување од дрога! (ФОТО)

Слободен печат

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Еспресо