Некои интересни работи за сексот кои можеби досега не сте ги знаеле!

Зборувањето за сексот е сосема нормална работа, па тоа секогаш  е актуелна тема. Научниците постојано ги откриваат и најдлабоките сексуални тајни.

Во продолжение прочитајте неколку занимливости за сексот кои можеби не сте ги слушнале досега:

– Околу 1% од жените доживуваат оргазам со стимулирање на брадавиците;

– Женскиот оргазам во просек трае помеѓу 10 и 15 секунди;

– Жените освен еден подолг оргазам можат да доживеат неколку во пократок период;

– Дури 12% од жените користат мобилен во текот на секс;

– 15 проценти од мажите имаат подолг пенис од 17,78 сантиметри;

– Дури 22 проценти од жените спијат со некој маж поради сожалување;

– Најчеста причина за повреди на пенисот е поради честа мастурбација;

– Вагината од сексулната возбуда се зголемува за 200%;

– Дури 73 проценти од жените имаат секс за една ноќ;

– Спермата содржи повеќе од 30 состојки меѓу кои се витамин Б12, млечна киселина, креатин и холестерол;

– Еден од 100 мажи имаат главоболка по оргазмот;

– Вибраторот е измислен во 19 век и се користел за лечење хистерија;

– Околу 30 минути секс се трошат 200 калории;

– Околу 12% имаат секс на работното место;

– Жените во просек имаат 4, а мажите 7 сексуални партнери;

– Лажичка сперма содржи околу 5 калории;

– Еден од 50 луѓе имал секс во авион.

Слични објави

Летен хороскоп за 2019 година: Незаборавно лето за Овните, Раковите ги очекува врела романса

Igor

Работник во Бакингемската палата заразен со коронавирус: Кралицата се пресели со принцот Филип во Виндзор!

Еспресо

„Rolling stones“ го претставија изданието „Dirty work“, „Забрањено пушење“ објави концертен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

„Убавицата и ѕверот“: Вистинскиот пар што се крие зад приказната

Слободен печат

Будимка Поповска – Буде: Сакам жени кои можат да направат пат таму каде што го нема

Еспресо

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

осум + осум =

Слични објави

Кајли Џенер во скапоцената црвена тоалета изгледа беспрекорно! (ФОТО)

Еспресо

Французинките одбраа кој модел на фармерки морате да го имате оваа пролет! (ФОТО)

Еспресо

Бети Вајт откри како да доживеете стотка

Еспресо

Адам Сендлер со среден прст ги поздрави папараците додека беше на педикир!

Еспресо

Роден е Џејмс Тејлор, „Velvet underground“ на чело со Лу Рид го објавија својот деби албум и други настани кои ја одбележаа музиката на историјата…

Еспресо

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Васко Спасоски