Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Ширењето на коронавирусот предизвика вонредна состојба во многу земји, но и домашни карантини кои буквално ги излудеа луѓето.

Една од главните мерки за заштита е постарите, но и помладите да останат во своите домови со цел да го спречат ширењето на вирусот, а така да се заштитат и себе си и своите најблиски.

Еден пензионер од Италија се заинаети да испие едно кафе. „Одам по моето кафенце. Не ме интересира ништо, отидов јас! Одам, одам ќерко! Ми треба кафе“ тврдоглаво повторуваше овој повозрасен човек.

Тој ја облече својата јакна, и се упати кон вратата, а притоа не обрнуваше воопшто внимание на молбите на својата ќерка, па така и кажа само ЧАО.

Следниот потег кој го направи е за секоја чест. Браво шегаџијо, го развесели целиот свет.

“I’m going out for a coffee!” "Esco per un caffè!"

Publiée par Otaviano Canuto sur Vendredi 20 mars 2020

Слични објави

Преубавата ќерка на Синиша Михајловиќ е во љубов со овој италијански фудбалер! Сите се прашуваат што ќе каже тато?! (ФОТО)

Igor

Сега знаеме зошто така добро изгледа: Еве што прави Синди Крафорд (ВИДЕО)

Igor

Кралицата и принцот Филип спијат ВО РАЗЛИЧНИ КРЕВЕТИ поради бизарна традиција на ВИСОКАТА КЛАСА

Igor

Лејди Ди морала да стои и да се фотографира, а Меган од сето тоа ќе биде поштедена

Igor

Мајли Сајрус сподели урнебесни снимки додека е во самоизолација! (ВИДЕО)

Еспресо

Џенифер Анистон расплакана истрча од ресторанот! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

седум + 13 =

Слични објави

Најсекси фраерот на планетата нападнат дека „се запустил“ поради овие фотки, дали се согласувате? (ФОТО)

Igor

Црно, па не се гледа: Водителката Елена Стефановска во прекратко мини-здолниште! (ФОТО)

Igor

Сте слушнале ли за црна лимонада? Ќе ви го препороди организмот, а можете сами да ја направите

Слободен печат

Кинески стручњак дошол да ѝ помогне на Италија и се запрепастил: Не знам што мислите, како се однесувате! (ВИДЕО)

Еспресо

Елена Велевска се РАЗВЕДЕ и со насмевка кажа: Мажи има насекаде низ светот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ПОБЕСНЕЛА и му поставила ултиматум: Анџелина не може да ја поднесе блискоста на Бред со сестрите Кардашијан

Igor