Модерни и грациозни – Најубавите капути на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Без добриот, квалитетен и грациозен капут не можеме да ги замислиме есента и зимата, а главното прашање е како да го изберете оној вистинскиот?

Бојата, кројот и материјалите се основни параметри по кои треба се водиме при пронаоѓањето на совршен модел.

Колекциите за оваа есен и зима оваа сезона донесоа безброј различни модели на капути меѓу кои, покрај вечната класика како црниот капут и милитари моделот, се истакнаа и капутите во впечатливи бои. Нежните пастелни нијанси, по правило, се резервирани за сите љубители на романтичниот стил, а капутите во силни бои најчесто ги избираат похрабрите дами.

Но, немојте да заборавете дека инспирацијата за нов капут можете да ја пронајдете и на Инстаграм, поточно во капутите кои ги носат познатите дами. Карлеуша важи за една од најдобро облечените регионални јавни личности, а ние ви претставуваме неколку фотографии кои можат да ви послужат како инспирација.

View this post on Instagram

Mama❤️ @divnakarleusa

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

View this post on Instagram

Kinda normal 😎

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Слични објави

Актерот платил 9.116 долари за корона-тест, па поради чудни причини одбиле да му ги дадат резултатите!

Васко Спасоски

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Еспресо

Свадба меѓу демонстранти: Пар се венчаше на протестите во Филаделфија (ФОТО)

Еспресо

Тропски мафини

Еспресо

Хаос поради објавата на Џенифер Анистон утрото по SAG – Дали Бред Пит го соблече тоа? (ФОТО)

Еспресо

Нивес Целзиус во полупроѕирна комбинација го најави почетокот на популарното шоу (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

два × пет =

Слични објави

Сите се неважни, обичен жабарник: Карлеуша ги подбра сите, а само таа има влијание на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ал Пачино доживеа незгода: Се засопна и падна на црвениот тепих! (ФОТО)

Еспресо

Бијонсе донира 6 милиони долари за организациите кои се занимаваат со ментално здравје за време на коронавирусот

Еспресо

Есента никогаш не изгледала подобро! Шик парче облека кое ќе ве стопли и направи да изгледате фантастично (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Еспресо

Заборавете на Рита Ора и Дуа Липа: Оваа албанска пејачка е „бомба“ во вистинска смисла на зборот! (ФОТО)

Васко Спасоски