Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

На Инстаграм се појави нов предизвик и многу славни личности се возбудени поради тоа. Токму поради таа причина Мишел Обама објави фотографија од својата матурска вечер од 80-те во склоп на #PromChallenge, а на многумина им е интересен нејзиниот фустан, нејзината коса и модните додатоци.

„Се враќам во времето на матурската вечер од 1982 година и овој розеникав сатенски фустан“, напиша Обама, но и ги повикала учениците да учествуваат во овој предизвик и на тој начин да освојат бесплатна матура за своето училиште.

Предизвикот е иницијатива на компанијата „Кога сите гласаме“ и MTV, а направена е за да се прослават и препознаат 20 средни училишта ширум земјата интегрирајќи ја регистрацијата на избирачи во своите училишта на најкреативен и највпечатлив начин. Постови како овој на Обама, со знакот #PromChallenge, помагаат за подигнување на свеста за ова национално натпреварување и се надеваме дека ќе ги поттикнат средните училишта од секаде ширум земјата да споделуваат и да ги пријават своите напори во регистрацијата на избирачи.

Слични објави

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: Јелена Карлеуша итно заминала кај психијатар…

Igor

Не сте го виделе во вакво издание: Фудбалерот Елиф Елмас денес полни 20 години, но погледнете какво видео објави (ВИДЕО)

Igor

Со мајка ми и сестра ми бегавме од дома за да се спасиме од ќотекот на очувот (ФОТО)

Igor

Хејли и се заканува на Селена! Манекенката повторно ја обзема љубомора

Igor

Не обвинувајте ги другите: Четири начини преку кои сами си го саботирате љубовниот живот!

Еспресо

Дами, вака треба да изгледате: Амал Клуни воодушеви со модниот избор (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × 2 =

Слични објави

Нивес Целзиус со атрактивно деколте на концертот на Северина во Белград (ФОТО)

Igor

Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Igor

Се самоубил синот на Шабан Шаулиќ! Во станот било најдено потресно писмо за починатиот пејач!

Igor

Кајли Џенер заврши во болница, а ќе се изненадите кој се грижи за неа!

Igor

Амбер Џиана е фитнес модел кој ќе ве маѓепса со својот изглед! (ФОТО)

Еспресо

ПЕЈАЧОТ ГИ НАЛУТИ КОЛЕГИТЕ: Ќе те видиме за 50 години дали ќе зборуваш така!

Igor