Милена Антовска Станковска: Не поднесувам нападни и наметливи жени

Утринската водителка на Канал 5, Милена Антовска Станковска, за на работното место преферира класичен стил, им се восхитува на девојките што вежбаат, а последните пари од паричникот би ги потрошила на ќеркичката Лана Марија.

Како би го дефинирала сопствениот стил? Која гардероба преовладува во твојот гардеробер?

– Облеката во мојот гардеробер се дели на облека за емисија, за излегување и за секој ден. За на работа, преферирам класичен стил, за излегување – фустани, за преку ден, кога немам обврски, може да бидам и во тренерки, фармерки и маичка или во некој блузон.

Колку време посветуваш на својот изглед и одбирање на гардероба пред да излезеш?

– Важам за тип на жена што многу брзо се подготвува. Најчесто во глава веќе имам смислено комбинација за гардероба, се шминкам за 20 минути, така што за еден час сум готова.

Какви рецепти и трикчиња од „домашната кујна“ користиш за нега?

– Искрено, избегнувам да експериментирам дома, им се препуштам на професионалци кои добро ги познавам, а ме знаат и тие мене, ми ја знаат кожата на лицето, телото, косата итн.

На што би ги потрошила последните пари од паричникот, без грижа на совест?

– Уф… Пред да се роди Лана Марија сигурно тоа ќе беше на чевли, на гардероба, сега пак, сигурно би потрошила за неа, впрочем како и секој родител.

Кои Македонки те инспирираат и зошто?

– Сите оние кои вежбаат, кои се професионални спортистки. За сè во животот сум истрајна и исполнителна, освен за вежбањето, па затоа им се восхитувам.

Што најпрво забележуваш кај една жена, а што кај еден маж?

– Кај една жена прво нешто што ми паѓа в очи е однесувањето и ставот. Воопшто не поднесувам нападни и наметливи жени. Жената треба да биде синоним за елеганција и харизма. Кај мажите пак, прво нешто што забележувам е дали има смисла за хумор.

Слични објави

Блек Чајна ја шокираше јавноста кога се појави на Оскарите и сите се прашуваат како успеа да добие покана! (ФОТО)

Еспресо

Необично вкусно: Бомбици од кашкавал и маслинки (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Кристина Агилера денес е непрепознатлива: Момчето ѝ било геј, а сопругот ја оставил поради други девојки…

Еспресо

ОСКАРИ: Историјата на модата на Оскарите преку 10 креации (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на српски фудбалер се јави од Италија: Децата не сум ги видела 15 дена, а вие сте… (ФОТО)

Васко Спасоски

Сочен и кремаст: Сварете го компирот на поинаков начин

Igor

Остави Коментар

пет × пет =

Слични објави

Стајлинг за десетка: Погледнете како се дотера Лила Филиповска во време на пандемија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Брчки поради мобилниот телефон – вистина или заблуда?

Еспресо

Џорџ и Амал Клуни за детска куќичка во дворот дале вистинско богатство: Ангажирале дизајнер од Белата куќа!

Еспресо

НЕ Е БРЕДЛИ: Лејди Гага има ново момче! (ФОТО)

Igor

Каква е вашата партнерка во љубовта? Откријте ги скриените страсти според хороскопот

Еспресо

Неверојатно откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Еспресо