Мексиканската Барбика ја засени познатата водителка за временска прогноза! (ФОТО)

Мексиканската водителка Џанет Гарсија позната како најсексипилната водителка на временска прогноза во светот, дигна раце од таа професија на некое време.

Всушност, оваа заносна бринета планира да се пресели во Америка за таму да го започне заедничкиот живот со својот дечко Луис Ховс, некогашниот рагбист и бизнисмен.

View this post on Instagram

🎬🎥 @programahoy

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on

Но, вработените во мексиканската телевизија не губеа време, па изгледа дека веќе ѝ најдоа еднакво интригантна замена, а станува збор за моделот Алеири Авендано.

Оваа 29-годишна девојка позната е и како „латинската Барбика“, поради својата вретенаста фигура и специфичен изгледза кој се заслужни бројните естетски корекции.

Оваа Венецуелка имала дури 38 пластични операции во животот, а за тоа збори без никаков проблем.

„Ги зголемив градите 7 пати, имав операција на носот 5 пати, 18 пати бев на липосукција, ја правев устата, забите, се.“, рекла Алеира.

„Вложив 200,000 долари во моите операции, а и време, труд и посветеност. Никогаш не сум се плашела да одам под нож, бидејќи секогаш сум идела кај специјалисти и истражував за зафатите кои ги правев“, додала таа.

Покрај операцијата Алеира своето тело го обликувала и носејќи корсет – тврди дека го носела 23 часа дневно за времетраење од 9 години и дека наводно го соблакала само кога се бањала.

Мексиканската публика прилично е возбудена поради изборот на новата водителка, иако многумина тврдат дека убавата Џанет никој не може да ја засени.

Слични објави

Наши миленици: АРОН

Еспресо

Едноставен и совршен колач од вишни и јогурт

Igor

Дневен хороскоп за 25 март: Љубов, кариера и здравје!

Васко Спасоски

Незапирливата Меган Маркл: Сака да биде дел од суперхероите на „Марвел“

Еспресо

Оваа тајна состојка на вареното вино ќе му даде посебно фина арома

Слободен печат

Славните дами воодушевија: Најубавите аутфити од доделувањето на MAC наградите (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

2 × 1 =

Слични објави

Најчести мисли во женските глави кои ја уништуваат љубовната врска

Igor

Ја поврзуваат со Марс: „Крвавата река“ е чудесна, но и опасна (ФОТО)

Еспресо

Плејбој зајчицата ја честита Новата година во свој стил (ФОТО)

Слободен Печат

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Igor

Балашевиќ пак се шегува на своја сметка: Сега сум СТЕНТ-АП комичар

Слободен печат

Хороскопски знаци кои постојано се во потрага по авантура!

Еспресо