Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Огромниот успех и големата славата како дете-актер Меколи Калкин скапо го плати – потпадна на зависност од хероин, дрога на која наводно го потрошил најголемиот дел од неговото богатство. Но, сега доби нова шанса и повторно се враќа на актерството.

Тој сега доби улога во десеттата сезона на ТВ-серијата „American Horror Story“ чиј продуцент е Рајан Марфи, објави „Hollywood Reporter“.

Во десеттата сезона повторно ќе ги видиме Сара Полсон и Еван Питерс.

„Сакам да глумам, уживам на сет“, изјави 39-годишниот Калкин.

„American Horror Story“ е една од најгледаните серии во изминатава деценија, а премиерата на десеттата сезона се очекува есенва.

View this post on Instagram

#AHSSeason10

A post shared by Ryan Murphy (@mrrpmurphy) on

Слични објави

Славниот водител по 27 години брак и две деца објави дека е хомосексуалец! (ВИДЕО)

Еспресо

Леди Гага му била само ПАРАВАН? Бредли Купер во врска со АТРАКТИВНАТА глумица!

Igor

Памела Андерсон се разведува после 12 дена брак!

Еспресо

Пејачката Наташа Малинкова има задник за медал! (ФОТО)

Васко Спасоски

Телохранителот на Мајкл Џексон откри зошто тој секогаш носеше маска!

Еспресо

ВАЖНО ДА НЕМА ГЛАДНИ: Бон Џови има ресторан, оброците немаат цена

Igor

Остави Коментар

пет + 9 =

Слични објави

Познати актерки кои се остварија како мајки после 40-та година!

Еспресо

Тејлор Свифт во нов спот се појавува како маж: Ги открива привилегиите на посилниот пол и јавно го критикува Дикаприо! (ВИДЕО)

Еспресо

Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Еспресо

Која од која поубава: Девојките на Леонардо Дикаприо (ВИДЕО)

Igor

Ова хит-видео мора да го погледнете: Елен на комичен начин ѝ го честиташе роденденот на Џенифер Анистон

Еспресо

СРБИЈА ВО ШОК: Која е главната проститутка на српската естрада?

Igor