Мажите или жените – Кој почесто раскинува во врска?

Начинот на којшто се вљубуваме е чуден, ни се случуваат многу промени во тие моменти, се буди хемија и ни се случува нешто ново во животот.

Неодамнешните податоци укажуваат на многу работи кои се сменети од порано во однос на машко-женските односи.

Во продолжение прочитајте неколку занимливости за врските и дознајте кој почесто раскинува во врска, мажите или жените:

– Истражувањето кое вклучи околу 1.000 мажи и жени, откри дека дури 95 проценти од мажите сакаат жената да го направи првиот чекор;

– Шест проценти од жените сметаат дека никогаш не ги забораваме долгите врски;

– Околу 89 проценти од помладите мажи сакаат да излегуваат со постари жени бидејќи сметаат дека се поискусни во сексот;

– Жените раскинуваат почесто од мажите;

– Истражувањата покажуваат дека мажите стануваат поглупави кога ќе забележат атрактивна жена.

Слични објави

Фотографии од холивудските ѕвезди од младоста ќе ве вратат во носталгичните 80-ти години (ФОТО)

Васко Спасоски

Били Ајлиш со јасна порака во песната за најновиот филм за Џејмс Бонд: Нема време за умирање! (ВИДЕО)

Еспресо

Четири години без Маџгаљ: Пријателите направија песна во негова чест која ќе ве расплаче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Еспресо

Го криеше ЦЕЛИ ДВЕ ГОДИНИ: Анастасија Ражнатовиќ ја објави првата ФОТОГРАФИЈА со дечкото Ѓорѓе!

Igor

Холивудски ѕвезди со православна вера: Овие познати личности слават Божиќ на 7 јануари

Слободен Печат

Остави Коментар

деветнаесет − 7 =

Слични објави

Додека регионот се смрзнува, Дара Бубамара шета разголена во Дубаи (ФОТО)

Еспресо

Датумот на свадбата ја открива иднината на бракот, пресметајте го вашиот број и проверете што вели нумерологијата

Еспресо

РЕПОРТАЖА: Што треба да видите ако патувате за Барселона

Слободен Печат

Препознајте го малиот гениј: Овие знаци откриваат дека детето е натпросечно интелигентно

Еспресо

Мајката на Кристијано Роналдо итно пренесена во болница

Еспресо

Шерлиз Терон како божица од глава до пети во златно! (ФОТО)

Еспресо