Кралицата Елизабета сè уште вози автомобил и јава коњ

Ако се прашувате во што лежи тајната на нејзината виталност и долговечност, еве го одговорот.

Генетика

Мајката на Кралицата дочекала 101 година. Иако Елизабета до заокружувањето на 100-тката ја делат 7 години, многумина се уверени дека ја чека иста судбина како нејзината мајка.

Животен стил

Таа ги избегнува сите штетни навики како што се пушењето и алкохолот.

Никогаш не престанала да работи

Кралицата има многу обврски и нема намера да застане. Државни состаноци, хуманитарни акции, различни церемонии, сето тоа она го постигнува. Научниците потенцираат дека ваквиот начин на живот го одржува мозокот витален и млад.

Здрава исхрана

Со сите тие врвни готвачи кои и стојат на располагање, на кралицата и не и е така тешко да се храни квалитетно. Таа најмногу ужива во едноставни јадења.

За појадок јаде пченкарни снегулки со сушено овошје и ореви. Ручекот и вечерата обично се лесни, најчесто пилешко или риба со зеленчук.

Нејзиниот личен готвач во едно интервју открил дека кралицата приватно се храни многу здраво. Исто така одбегнува тестенини и кромпир доцна навечер.

Многу пешачење

И во 93-тата година кралицата е многу активна и во добра кондиција. Секојдневно заминува во долги прошетки како би останала физички поактивна.

Пиење чај

Секако, како и сите Британци и кралицата Елизабета го сака чајот. Секое утро и започнува со пиење една шолја зелен чај. Познато е дека тој е полн со антиоксиданси кој помага во обновување на организмот.

Слични објави

Испливаа жешки детали од љубовниот живот на Бекамови

Еспресо

Дали доволно често се бакнувате со партнерот? Ние ќе ви откриеме…

Еспресо

Апликацијата ТикTок стана популарна колку Инстаграм!

Еспресо

Тренинг креиран посебно за жените во 50-те: Со овие вежби ќе ја доведете линијата до совршенство! (ВИДЕО)

Еспресо

Карлеуша ја обвини Аријана Гранде дека ја копира, но изгледа дека е обратно (ФОТО)

Еспресо

Грк кој спиел со над 4.000 жени предупредува: Тоа нема да ве исполни!

Еспресо

Остави Коментар

20 − 7 =

Слични објави

Ким Кардашијан тргна по стапките на татко ѝ: Се бори за луѓето кои биле погрешно обвинети!

Еспресо

Бен Афлек повторно се враќа во улогата на Бетмен!

Ивана Стамевска

Како да ги смирите вознемирените деца во изолација или карантин?

Еспресо

Ќерката на Курт Кобејн призна дека неразумно го потрошила целото богатство од нејзиниот татко!

Ивана Стамевска

„Ги жалам таквите како тебе“: Саудиска тинејџерка која побегна од насилното семејство објави слика во бикини и се соочи со лавина од критики

Еспресо

Направете базен за само 8 евра: Потребни ви се палети и најлон! (ВИДЕО)

Еспресо