Колку време треба да трае првиот состанок?

Првиот љубовен состанок треба да трае 57 минути и тоа е сосема доволно време за да се запознаете и да ги дознаете основните информации за личноста која ви се допаѓа.

Како што пишува Men’s Health, првите состаноци се наменети за зголемување на привлечноста и интересот помеѓу двајца луѓе.

Науката објаснува дека можете да запознаете привлечна личност и во рок од три минути да сфатите дали постои хемија помеѓу вас.

Правилото првиот состанок да трае само 57 минути може да ви донесе и неколку олеснувања. Доколку не ви се допадне оној со којшто сте излегле, ќе изгубите само еден час од вашиот живот.

Исто така, 57 минути е сосема идеално време за луѓе кои имаат многу обврски, но и за оние коишто се малку послободни, ова време е повеќе од доволно за да разговарате за себеси, за вашите интереси, за плановите во животот и за другите работи за кои сметате се важни и треба да ги кажете на првиот состанок.

Од друга страна, доколку ви се допадне првиот состанок, ќе  имате можност да излезете повторно заедно.

Слични објави

„Ојш? Ода ам, утре почвит Вевчански Карневал“! 24 часа пред почетокот на историскиот Вевчански Карневал

Васко Спасоски

Слушнето како малата Хана ја отпеа „Proud“ (ВИДЕО)

Igor

Ова се 5-те најскапи венчаници на сите времиња! (ФОТО)

Еспресо

Џејсон Момоа слаб и ќелав за рекламата која предизвика лавина негативни реакции! (ВИДЕО)

Еспресо

Не се секогаш ривали: Овие актери се најдобри пријатели во вистинскиот живот

Еспресо

„Затни ја устата веќе“ – Марија Шерифовиќ со раце и ја затна устата на Карлеуша, а потоа и го фрли столчето (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

20 + шест =

Слични објави

НЕ Е БРЕДЛИ: Лејди Гага има ново момче! (ФОТО)

Igor

ОВА Е ЉУБОВ – Цеца објави интимен семеен момент, а Вељко никогаш не сте го виделе во вакво издание (ФОТО)

Еспресо

САКА СКАПОЦЕНА ОБЛЕКА: Меган Маркл оваа година потрошила 250.000 евра на облека, а овој фустан бил најскап (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 27 јануари – Прочитајте каков ќе ви биде овој понеделник!

Еспресо

Здрава навика поради која имате трипати поголем ризик од инфаркт

Еспресо

Зошто жените важат за поголеми иницијатори за развод во однос на мажите?

Еспресо